Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,05 / Satış: 6,08

Beş Dakika Mola (Bölüm 2)

Zeycan Leyla
Zeycan Leyla
  • 02.07.2018
  • 774 kez okundu

Merhaba

Arada beynimizi rahatlatmak sinir sistemimize iyi gelir. Bunun için gün içerisinde yorgunluğumuzun arasında beş dakikalık mola vermek ve ufak bir egzersiz uygulamak çok iyi gelecektir. Uygulamak isterseniz ben anlatayım.

Gün içerisinde kaç defa uygulamak isterseniz o size kalmış. Kestirme bir formül ve sizi hafifletecektir.

Şöyle ki , oturarak ya da ayakta fark etmez. Gözlerinizi kapatın, yumruklarınızı mümkün olduğu kadar sıkarak , kollarınızı yukarı doğru uzatın. Ne kadar sıkabilirseniz sıkın. Burnunuzdan derin bir nefes alın ve ağzınızdan verin. Üç defa. Kollarınızı indirin ellerinizi açın bir dakika dinlendirin. Sonra kollarınızı açın ve yukarı doğru kaldırın.

Yumruklarınızı sıkarak gerebildiğiniz kadar gerin ve bir dakika tutmaya çalışın. Sıkın ve bırakın. Tekrar üç defa derin nefes alın ve verin. Kollarınızı indirin ellerinizi açın ve bir dakika dinlendirin. Bulunduğunuz yerde iki- üç tur yürüyün. Sonra oturun ve bir dakika dinlenin.

Bu formül günün yorgunluğunda bedeninizde biriken ağırlığın ve stresin kısmen de olsa atılmasına ve kendinizi biraz daha hafif ve daha iyi hissetmenize yarıyor.

Yirmidört saatin içinde birden fazla uygulayabilirsiniz. Kendinize fazla yüklenmemek şartıyla.

Kendinizi fazla enerjik hissedebilirsiniz. Bu da yerinizde durmanızı zorlaştırır. Bu yüzden dikkatli yapılmasında yarar var.

Beyniniz ve bedeniniz uygularsanız size dua edecektir.

Bunun dışında size iyi gelecek bir formül de isterseniz bulunduğunuz yerde çim, temiz toprak alan on dakika oturmak çok iyi gelecektir.

Vücudun statik elektriğini atmasına yardımcı olan en kestirme formüllerden biridir.

Statik elektriğin atılması neden önemli , gerginliğin en önemli sebeplerinden birisidir.

Statik elektriğiniz fazlaysa kendinizi sürekli gergin ve huzursuz hissedersiniz. Eğer hiçbir şey yapamıyorsanız vakit bulduğunuz zamanlar ağaçların yoğun olduğu yerlerde, bol oksijende yürüyüş yapın ya da oturun.

Bol oksijen bedenin hızlı arınmasını sağlar.

Şimdilik bu kadar sağlıkla ve Huzurla kalın.

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ