Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,55 / Satış: 5,57
€ EURO → Alış: 6,39 / Satış: 6,41

Hoş Geldin 2018

Sinan Seyfittinoğlu
Sinan Seyfittinoğlu
  • 30.12.2017
  • 1.045 kez okundu

İyi günler sevgili okuyucu.

Yeni başlangıçlar, her daim yeni heyecanlar ve bir o kadar da hayaller barındırır. Sadece geçtiğimiz 2017 yılı değil, son yıllar hep çok zor geçiyor. Bitiverince derin bir oh çekiyoruz. Bütün umutlarımızı kapıya dayanan yeni yıla bağlıyoruz. Çok normal… Bir o kadar da önemli. Çünkü yenide henüz tertemiz bir sayfa vardır.

Ölüm, gözyaşı, trajedi, skandal, mağduriyet haberleri bitsin istiyoruz. 2018’de güzel olana, iyi olana dair haberler yapmayı çok arzuluyoruz. Başarı haberleri… Mutluluk öyküleri… Ne çok ihtiyacımız var değil mi?

Zor bir coğrafyada, zor koşullar altında, zor karar vericilerin zorlayıcı atmosferinde vallahi zar zor nefes alarak yaşıyoruz. Onlarca yıldır devam eden bir “ acaba yarın ne olacak?” tedirginliği, yaşamsal bir alışkanlığımız oluverdi.

Kocaman bir BARIŞ ortamına ihtiyaç duyuyoruz. Her alanda barış…

Dikkat ediyorum, ama bilesiniz ki tamamen tesadüf/ çift rakamlarla geçen yıllar tek rakamlı yıllardan biraz daha yumuşak geçiyor. Yani benim için öyle oluyor. Dilerim ki bu yıl da hepimiz için şans ve talihimizin güldüğü, sağlığımızın her alanda iyiye gittiği, işimizin rast, sevdiklerimizin mutlu olduğu bir yıl olur.

İlimizin, yaşadığımız kentlerin artık kazı cenderesinden kurtulup, sağı soluyla güzelleştiği, kronik şehir yaşamı sıkıntılarımıza kalıcı çözümlerin bulunduğu, estetik, aydınlık bir kent yaşamının sürdürülebilir olduğu bir yaşam arzu ediyorum.

Beşiktaş’ın 2018’de büyük bir tarih yazarak Şampiyonlar Ligi’nde olağanüstü bir başarıya imza atmasını hayal ediyorum. “ Aynı Toprağın Çocuklarıyız” adlı klipte olduğu gibi, yerel sanatçılarımızın dayanışma içinde kentimizi çok dahi ileriye taşımasını umut ediyorum.

Güvenlik ilke ilgili kaosun aşılıp, Antakya’nın yeniden turizm cenneti haline gelmesi, esnafın bol ve canlı kazançlar elde etmesini istiyorum. Suriyeli dostlarımızın güvenli bir şekilde ülkelerine dönmelerini, yeniden biz bize, rahat ve huzurlu bir ortamda ortak yaşamı beslememizi arzu ediyorum.

Hatayspor ve Hatay Büyükşehir Basketbol Takımı’nın şampiyon olmasını diliyorum.

Yerel dinamiklerin sevgiyle iç içe girdiği, yardımlaşma ve dayanışmanın öncü olduğu, güzel çok güzel bir 2018 yılı diliyorum.

Öyle bir yıl geçsin ki, sonu geldiğinde “ah keşke bu yıl hiç bitmese” diyebilecek kadar dolu dolu, anlamlı, huzurlu ve sevgi dolu olsun her şey.

Olumlu ve hepimizi gururlandıracak Hatay haberlerinin ülke ve dünya gündemine imza atması en büyük hayalim.

Yeni yıl hepimize hayırlı olsun.

İyi çalışmalar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ