Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,86 / Satış: 3,87
€ EURO → Alış: 4,55 / Satış: 4,57

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 07.12.2017
  • 360 kez okundu

MKÜ Personel Alımı Sonucu
Mustafa Kemal Üniversitesi’ne, 17 Temmuz 2017 tarihli sözleşmeli personel alımına ilişkin sonuçların açıklanması ve kazanan adayların başvurmaması nedeniyle boşalan yerlere yedeklerden tamamlama işlemi yapıldı.
Sözleşmeli pozisyona yerleştirilmeye hak kazanan adaylardan, isimleri aşağıda bildirilen yedek adayların, 20 Aralık Çarşamba gününe kadar istenen belgelerle birlikte Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekiyor. Kazanan adayların isim, puan ve yedek sıralamaları şöyle:
26.Yedek: Yusuf Aslan
27.Yedek: Feyzanur Bulut
28.Yedek: İbrahim Fakı
29.Yedek: Ahmet Nazif Oğur

Hatay Barosu 74 yaşında
Hatay Barosu, kuruluşunun 74.yıldönümünü kutluyor. Hatay Barosu kuruluş yıldönümü kutlama gecesi, 23 Aralık Cumartesi akşamı Antakya Anemon Otel’de yapılacak.

TED’de Sömestr Tatili
Hatay TED Koleji öğrencileri, birinci eğitim yılı tatiline girdi. TED Koleji takvimine göre, 4 ile 8 Aralık tarihleri birinci tatil dönemi olarak işlerlik kazanırken, ikinci öğretim yılına 11 Aralık Pazartesi günü başlanacak.

Hatay’da 16 ASM’de Doktor açığı var
Atama Bugün
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı birimi kanalıyla bugün ilimiz genelinde toplam 16 Aile Sağlık Merkezine doktor atamaları yapıyor. Kura atamaları, bugün saat 16.30’da yapılacak.
İl Sağlık Müdürlüğü’nce ihtiyaca binaen
doktor ataması yapılacak Aile Sağlık Merkezleri şunlar:
Altınözü Sofular ASM, Antakya 3 nolu ASM, Antakya 6 nolu ASM, Antakya 7 nolu ASM, Antakya-Bohşin ASM, Antakya Karaali ASM, Antakya Narlıca 1 nolu ASM, Dörtyol 3 nolu ASM, Dörtyol 4 nolu ASM, Dörtyol-Yeniyurt ASM, İskenderun 2 nolu ASM, İskenderun 26 nolu ASM, Kırıkhan 3 nolu ASM, Kırıkhan 4 nolu ASM, Reyhanlı 1 nolu ASM.

MKÜ Satranç Turnuvası : 9-10 ARALK’TA
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Satranç Turnuvası 9-10 Aralık tarihleri arasında saat 10:00’da merkezi yemekhanede düzenlenecek.
Yapılan duyuruda, Satranç Turnuvası’na başvuruların bugün sona ereceği kaydedildi.

Şehit M.Şenol İHO kantini ihalesi bugün
Antakya’da çevre yoluna yakın bir yerde bulunan Şehit Mehmet Şenol Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu’nun kantini kiralanıyor. Kiralama ihalesi bugün yapılıyor.
Okulda, 1198 öğrenci öğrenim görüyor. Bugün saat 14.00’te Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki kantin ihalesinde başvuruculardan yıllık 50.000 TL ücret isteniyor.

Devlet Hastanesi Acil Servisine
Ek Birimler…
Hatay Devlet Hastanesi acil servisinde ek birimler oluşturuluyor. Kısa adı BASK olan Bağımsız Sağlık Sen’in Genel Merkez Yöneticisi ve Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz, “Acil 1 polikliniğimiz 2 hekimden 4 hekime ve 2 poliklinikten 3 polikliniğe çıkartılarak, vatandaşla-rımızın acil hizmetinden faydalanması en hızlı bir şekilde sağlanmaya başlanmıştır” dedi.
Yılmaz, BASK Ailesi olarak her daim hakkın yanında, doğruları haykırmaya devam edeceklerini bildirdi.

MKÜ’de Bn.Yolaç’ın acılı günü
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Latife Zeytineli Yolaç, kayınbaba acısı yaşadı. Öğrenci İşleri Daire Başkanı Latife Zeytineli Yolaç’ın kayınpederi vefat etti. Merhumun cenazesi dün öğle namazına müteakip Antakya Mezarlık Kompleksi’nden kaldırılarak toprağa verildi.
ANTAKYA, merhuma Allah’tan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diler.

İYİ PARTİ İskenderun İlçe Başkanı
Abdullah Şenöz…
Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İyi Parti, ilimizde örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. İYİ Parti, İskenderun İlçe Başkanlığı’na yörenin tanınmış isimlerinden Abdullah Şenöz’ü getirdi. Şenöz, daha önce siyasette tanınan bir isimdi.

Yayladağı Belediyesi Konseri 30 Aralık’ta
Uğur Işılak Konseri
Yayladağı Belediyesi, bu yılın son gününde Uğur Işılak Konseri düzenliyor. Konuya ilişkin Yayladağı Belediyesi açıklamasında, “Sazın ve sözün ustası Uğur Işılak, Yavuz Sultan Selim Han’ın Yayladağı’na (Ordu’ya) gelişinin 500. Yılı etkinlikleri çerçevesinde, 30.12.2017 tarihinde Yayladağı Spor Salonu’nda saat 19:00’da bir konser verecektir. Tüm hemşerilerimiz davetlidir” denildi.

Subaşı Ruhuna Mevlit Bugün
Geçtiğimiz hafta içinde vefat eden Antakya’nın tanınmış simalarından Necmettin Subaşı ruhuna bugün Mevlit okutuluyor. Sümerler Mahallesi’nin saygın ve sempatik simalarından merhum Necmettin Subaşı’nın vefatının 7. günü münasebetiyle bugün saat 11:00’de Sümerler Mahallesi’ndeki mezarı başında Kuran Hatmi okutulacak.
Subaşı Ailesi, merhumun bugünkü dini etkinliğine tüm sevenlerin davetli olduğunu
duyurdu.

TEDAŞ eski çalışanları buluşuyor: 15 Aralık’ta…
TEDAŞ’ın eski çalışanları, önümüzdeki hafta içine bir araya geliyor. Yapılan duyuruda şöyle denildi:
“15 Aralık Cuma günü saat 18:00 Kuzeytepe Çınar Restaurant’ta yapacağımız Hatay Tedaş eski çalışanları dayanışma yemeğine tüm eski çalışanlarımızı bekliyoruz.”

Silah ruhsatında Özel Hastane Raporları geçersiz
Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, silah alımlarını daha da zorlaştıracak bir uygulamaya imza atıyor. Genel Müdürlük, “Özellikli raporlar olduğundan, silah ruhsat müracaatında bulunan kişilerin özel Hastanelerden almış oldukları sağlık raporları kabul edilemeyecektir” şeklinde bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanlığı’nın yazısına istinaden, silah ruhsatında özel hastanelerden alınan raporların kabul edilmeyeceğinin bildirilmesinin illere göre farklı farklı uygulandığı da belirtiliyor.

Çardak’ın acılı günü
Halası Vefat Etti
Antakyalı emekli Gümrük Müşaviri-Yazar Mehmet Çardak, hala acısı yaşadı. Mehmet Çardak’ın Osmaniye’deki Çadırkent’te sığınmacı olarak yaşayan Bayır-Bucak Türkmenlerinden son halası Nebihe Mısırlı’nın önceki akşam vefat ettiği öğrenildi.
ANTAKYA, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Uluçınar Mahallesi Sağlık Sokağa 9:30-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Kışla Mah. 9:00-16:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Döver, Bahçeköy ve Yeşilpınar Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı ve Çaylı Mahallelerine 9:15-17:15 saatleri arası,
Erzin İlçesi Bahçelievler Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı Sokağa 8:30-16:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 8:45-16:45 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Hamam Mah. 9:00-16:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karacami Mahallesi Cengiz Topel, Akyüz ve Sarmaşık Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimize sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Altınözü İlçesi Tepehan Mahallesine 8:30-15:30 saatleri arası,
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-10:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-13:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Bozhöyük Mahallesine 8:30-16:30 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Kışla Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Döver, Bahçeköy ve Yeşilpınar Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesine 9:15-17:15 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 8:45-16:45 saatleri arası,
Erzin İlçesi Yeni Mahalle Hacı İbrahim Vural, Vural ve Temel Sokaklar, Mahmutlu Mahallesi Mahmutlu Küme Evleri, Bozcuklar, Selvi, Ömer Bölükbaşı, Özgün, Gençlik, Vatan, Bayram Sökmen, Şehit Mehmet Sarıaslan, Çıraklar, Turgut Reis, Temel, Bölükbaşı, Mahmutlu, Kıroğlu, Sararlar ve Giritli Sokaklar, Hürriyet Mahallesi Karahüyük Sokak, Cumhuriyet Mahallesi Muluklar, Topraklık, Milli Egemenlik ve Albay Osman Tıbıkoğlu Sokaklara 8:30-16:30 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Doğuayrancı, Batıayrancı ve Kırcaoğlu Mahallelerine 9:00-16:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karacami Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Kurtuluş Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

Türkiye, işsizler ülkesi!
3 milyon 419 bin işsiz İşsizlik oranı %10.6 seviyesinde gerçekleşti Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı, 2017...
Eski Bakan Bağış’ın KKTC vatandaşlığı soru önergesi oldu:
Destek aldı mı? CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, eski Bakan Egemen Bağış’ın KKTC vatandaşı olduğunu, bu kararı alırken hükümete bilgi...
CHP’de 15 İlçe Kongresi bitti
Güzelmansur, Partililere teşekkür etti İl Kongresi 7 Ocak’ta CHP, Hatay’da 15 ilçe kongresini tamamladı. Yeni İlçe Başkanları ile İlçe Yönetimleri...
Operasyon Suriyelilere:
45 Kg esrar ele geçti Hatay Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi ekipleri, takibe aldıkları Suriyelilerin bindiği araçta 45 kg esrar ele...
Hilmi Yarayıcı’dan destek:
İşlerine İade Edilsinler Aralarında Gazeteci, Yazar, Sanatçı, hak savunucusu ve yedi Baro Başkanı Avukatın da olduğu 104 isim gazetelere verdikleri...
Önemli açıklama yarın
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Perşembe günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile Samandağ kıyı kenar çizgisini görüştü. Başkan...
HTKD mesajı ilginç
Siyaseti Bırak, Tabiata Bak! Hatay Tabiatı Koruma Derneği, günümüzde siyasette yaşananların insanlar üzerinde strese yol açtığını kaydederek, “Siyaseti bırak tabiata...
CHP Defne Gençlik Kolları Kongresi Bugün
Defne İlçesi CHP Teşkilatı Gençlik Kolları bugün olağan genel kurulunu yapıyor. Defne’de İlçe Gençlik Kolu Başkanı olan Doğan Kara, bugünkü...
Metruk Eserlere
Kaymakam Sahip Çıktı Altınözü ilçesinde yıllardır kaderine terkedilmiş, turistik değere sahip Kırkgöz Mağaraları ve Kaya Mezarlarının turizme kazandırılması amacıyla çalışma...
Bulduk ve Kaybettik…
Dün’den bugünün karanlığına!  Onun için çok şey söylendi… Eski Roma topraklarının kadim şehri Antakya’nın ‘bir zamanlar’ diye başlayan hikayesinde ‘önemli...
ABİGEM Plaketi  Mithat Nehir’e
Samandağ Belediyesi performansı Türkiye ortalamasının çok üzerinde… Kısa adı ABİGEM olan Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nin Samandağ Belediyesi ile işbirliği...
Barış Caddesiyle “Barış”
Hatay Büyükşehir ekipleri, Antakya-Odabaşı Mahallesi’ndeki Barış Caddesi’nin aylardır bozuk olan parkelerini yeniledi. Hatay Büyükşehir Belediyesi, ekipleri aylardır bozuk durumdaki Antakya-Odabaşı...
İstihdam toplantısına ATB’den 3 kişi katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Perşembe günü Cumhurbaşkanlığı külliyesinde gerçekleşen İstihdam Seferberliği Ödül Töreni’ne Antakya Ticaret Borsası’nı temsilen; Meclis Başkanı...
Futsal’da Özbuğday A.L. farkı
Erkeklerde 1.nci, Kızlarda: 2.nci… Salon sporu olarak bilinen Futsal’da, ilimiz Antakya Özbuğday Anadolu Lisesi erkeklerde Hatay birinciliği ve kızlarda da...
İl İl, İlçe İlçe Geziyor
Kemer Belediye Başkanı turist peşinde Antalya’nın turizm kenti Kemer’in Belediye Başkanı Mustafa Gül, beraberinde bir turizm heyetiyle birlikte, Akdeniz’den başlayarak...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ