Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 3,90 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,81 / Satış: 4,83

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 07.12.2017
  • 499 kez okundu

MKÜ Personel Alımı Sonucu
Mustafa Kemal Üniversitesi’ne, 17 Temmuz 2017 tarihli sözleşmeli personel alımına ilişkin sonuçların açıklanması ve kazanan adayların başvurmaması nedeniyle boşalan yerlere yedeklerden tamamlama işlemi yapıldı.
Sözleşmeli pozisyona yerleştirilmeye hak kazanan adaylardan, isimleri aşağıda bildirilen yedek adayların, 20 Aralık Çarşamba gününe kadar istenen belgelerle birlikte Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvurmaları gerekiyor. Kazanan adayların isim, puan ve yedek sıralamaları şöyle:
26.Yedek: Yusuf Aslan
27.Yedek: Feyzanur Bulut
28.Yedek: İbrahim Fakı
29.Yedek: Ahmet Nazif Oğur

Hatay Barosu 74 yaşında
Hatay Barosu, kuruluşunun 74.yıldönümünü kutluyor. Hatay Barosu kuruluş yıldönümü kutlama gecesi, 23 Aralık Cumartesi akşamı Antakya Anemon Otel’de yapılacak.

TED’de Sömestr Tatili
Hatay TED Koleji öğrencileri, birinci eğitim yılı tatiline girdi. TED Koleji takvimine göre, 4 ile 8 Aralık tarihleri birinci tatil dönemi olarak işlerlik kazanırken, ikinci öğretim yılına 11 Aralık Pazartesi günü başlanacak.

Hatay’da 16 ASM’de Doktor açığı var
Atama Bugün
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı birimi kanalıyla bugün ilimiz genelinde toplam 16 Aile Sağlık Merkezine doktor atamaları yapıyor. Kura atamaları, bugün saat 16.30’da yapılacak.
İl Sağlık Müdürlüğü’nce ihtiyaca binaen
doktor ataması yapılacak Aile Sağlık Merkezleri şunlar:
Altınözü Sofular ASM, Antakya 3 nolu ASM, Antakya 6 nolu ASM, Antakya 7 nolu ASM, Antakya-Bohşin ASM, Antakya Karaali ASM, Antakya Narlıca 1 nolu ASM, Dörtyol 3 nolu ASM, Dörtyol 4 nolu ASM, Dörtyol-Yeniyurt ASM, İskenderun 2 nolu ASM, İskenderun 26 nolu ASM, Kırıkhan 3 nolu ASM, Kırıkhan 4 nolu ASM, Reyhanlı 1 nolu ASM.

MKÜ Satranç Turnuvası : 9-10 ARALK’TA
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Satranç Turnuvası 9-10 Aralık tarihleri arasında saat 10:00’da merkezi yemekhanede düzenlenecek.
Yapılan duyuruda, Satranç Turnuvası’na başvuruların bugün sona ereceği kaydedildi.

Şehit M.Şenol İHO kantini ihalesi bugün
Antakya’da çevre yoluna yakın bir yerde bulunan Şehit Mehmet Şenol Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu’nun kantini kiralanıyor. Kiralama ihalesi bugün yapılıyor.
Okulda, 1198 öğrenci öğrenim görüyor. Bugün saat 14.00’te Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki kantin ihalesinde başvuruculardan yıllık 50.000 TL ücret isteniyor.

Devlet Hastanesi Acil Servisine
Ek Birimler…
Hatay Devlet Hastanesi acil servisinde ek birimler oluşturuluyor. Kısa adı BASK olan Bağımsız Sağlık Sen’in Genel Merkez Yöneticisi ve Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz, “Acil 1 polikliniğimiz 2 hekimden 4 hekime ve 2 poliklinikten 3 polikliniğe çıkartılarak, vatandaşla-rımızın acil hizmetinden faydalanması en hızlı bir şekilde sağlanmaya başlanmıştır” dedi.
Yılmaz, BASK Ailesi olarak her daim hakkın yanında, doğruları haykırmaya devam edeceklerini bildirdi.

MKÜ’de Bn.Yolaç’ın acılı günü
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanı Latife Zeytineli Yolaç, kayınbaba acısı yaşadı. Öğrenci İşleri Daire Başkanı Latife Zeytineli Yolaç’ın kayınpederi vefat etti. Merhumun cenazesi dün öğle namazına müteakip Antakya Mezarlık Kompleksi’nden kaldırılarak toprağa verildi.
ANTAKYA, merhuma Allah’tan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diler.

İYİ PARTİ İskenderun İlçe Başkanı
Abdullah Şenöz…
Meral Akşener’in Genel Başkanı olduğu İyi Parti, ilimizde örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. İYİ Parti, İskenderun İlçe Başkanlığı’na yörenin tanınmış isimlerinden Abdullah Şenöz’ü getirdi. Şenöz, daha önce siyasette tanınan bir isimdi.

Yayladağı Belediyesi Konseri 30 Aralık’ta
Uğur Işılak Konseri
Yayladağı Belediyesi, bu yılın son gününde Uğur Işılak Konseri düzenliyor. Konuya ilişkin Yayladağı Belediyesi açıklamasında, “Sazın ve sözün ustası Uğur Işılak, Yavuz Sultan Selim Han’ın Yayladağı’na (Ordu’ya) gelişinin 500. Yılı etkinlikleri çerçevesinde, 30.12.2017 tarihinde Yayladağı Spor Salonu’nda saat 19:00’da bir konser verecektir. Tüm hemşerilerimiz davetlidir” denildi.

Subaşı Ruhuna Mevlit Bugün
Geçtiğimiz hafta içinde vefat eden Antakya’nın tanınmış simalarından Necmettin Subaşı ruhuna bugün Mevlit okutuluyor. Sümerler Mahallesi’nin saygın ve sempatik simalarından merhum Necmettin Subaşı’nın vefatının 7. günü münasebetiyle bugün saat 11:00’de Sümerler Mahallesi’ndeki mezarı başında Kuran Hatmi okutulacak.
Subaşı Ailesi, merhumun bugünkü dini etkinliğine tüm sevenlerin davetli olduğunu
duyurdu.

TEDAŞ eski çalışanları buluşuyor: 15 Aralık’ta…
TEDAŞ’ın eski çalışanları, önümüzdeki hafta içine bir araya geliyor. Yapılan duyuruda şöyle denildi:
“15 Aralık Cuma günü saat 18:00 Kuzeytepe Çınar Restaurant’ta yapacağımız Hatay Tedaş eski çalışanları dayanışma yemeğine tüm eski çalışanlarımızı bekliyoruz.”

Silah ruhsatında Özel Hastane Raporları geçersiz
Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, silah alımlarını daha da zorlaştıracak bir uygulamaya imza atıyor. Genel Müdürlük, “Özellikli raporlar olduğundan, silah ruhsat müracaatında bulunan kişilerin özel Hastanelerden almış oldukları sağlık raporları kabul edilemeyecektir” şeklinde bir açıklamada bulundu. Sağlık Bakanlığı’nın yazısına istinaden, silah ruhsatında özel hastanelerden alınan raporların kabul edilmeyeceğinin bildirilmesinin illere göre farklı farklı uygulandığı da belirtiliyor.

Çardak’ın acılı günü
Halası Vefat Etti
Antakyalı emekli Gümrük Müşaviri-Yazar Mehmet Çardak, hala acısı yaşadı. Mehmet Çardak’ın Osmaniye’deki Çadırkent’te sığınmacı olarak yaşayan Bayır-Bucak Türkmenlerinden son halası Nebihe Mısırlı’nın önceki akşam vefat ettiği öğrenildi.
ANTAKYA, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Bugün enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimizde sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde bugünkü kesinti programı şöyle:
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Uluçınar Mahallesi Sağlık Sokağa 9:30-17:00 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Kışla Mah. 9:00-16:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Döver, Bahçeköy ve Yeşilpınar Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı ve Çaylı Mahallelerine 9:15-17:15 saatleri arası,
Erzin İlçesi Bahçelievler Mahallesi Yahya Kemal Beyatlı Sokağa 8:30-16:30 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 8:45-16:45 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Hamam Mah. 9:00-16:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karacami Mahallesi Cengiz Topel, Akyüz ve Sarmaşık Sokaklara 9:00-17:00 saatleri arasında tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Yarın enerji verilemeyecek yerler
Toroslar Elektrik Dağıtım Şirketi, ilimize sürdürülebilir enerji temini için şehir şebekeleri ile trafolara yönelik bakım, onarım ile yenileme çalışmaları sırasında kesinti uyguluyor. İlimizde yarınki kesinti programı şöyle:
Altınözü İlçesi Tepehan Mahallesine 8:30-15:30 saatleri arası,
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-10:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Karaali Mahallesine 9:00-13:00 saatleri arası,
Antakya İlçesi Bozhöyük Mahallesine 8:30-16:30 saatleri arası,
Arsuz İlçesi Kışla Mahallesine 9:00-16:00 saatleri arası,
Defne İlçesi Döver, Bahçeköy ve Yeşilpınar Mahallelerine 9:00-17:00 saatleri arası,
Dörtyol İlçesi Ocaklı Mahallesine 9:15-17:15 saatleri arası,
Erzin İlçesi Gökdere Mahallesine 8:45-16:45 saatleri arası,
Erzin İlçesi Yeni Mahalle Hacı İbrahim Vural, Vural ve Temel Sokaklar, Mahmutlu Mahallesi Mahmutlu Küme Evleri, Bozcuklar, Selvi, Ömer Bölükbaşı, Özgün, Gençlik, Vatan, Bayram Sökmen, Şehit Mehmet Sarıaslan, Çıraklar, Turgut Reis, Temel, Bölükbaşı, Mahmutlu, Kıroğlu, Sararlar ve Giritli Sokaklar, Hürriyet Mahallesi Karahüyük Sokak, Cumhuriyet Mahallesi Muluklar, Topraklık, Milli Egemenlik ve Albay Osman Tıbıkoğlu Sokaklara 8:30-16:30 saatleri arası,
Kumlu İlçesi Doğuayrancı, Batıayrancı ve Kırcaoğlu Mahallelerine 9:00-16:00 saatleri arası,
Payas İlçesi Karacami Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arası,
Yayladağı İlçesi Kurtuluş Mahallesine 9:00-17:00 saatleri arasında Tesis çalışması nedeniyle enerji verilemeyecek.

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

Hatay’a neden yok?
Hükümet; Ankara, İstanbul ve Antalya’dan sonra Kayseri’nin tramvay hattının yapımını da üstlendi. Bakanlar Kurulu’nun, Kayseri ili Anafartalar YHT Tramvay Hattı’nın...
Dünya yatırımcıları  görüyor
Hatay’a değer katacak projeler Fransa Fuarı’nda tanıtımda Hatay Büyükşehir Belediyesi, dört gündür Fransa’nın Cannes kentinde devam eden Gayrimenkul ve Yatırım...
Rektör’e sürpriz!
30. yıl plaketi Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, hafta içinde, meslek yaşamında 30.yılı dolayısıyla bir...
Samandağ  ilçe merkezinde feci kaza
Beton mikser öldürdü 56 yaşlarındaki Tevfik İnli adlı kişi, kaldırımdan caddeye düştü,o sırada geçmekte olan ‘beton mikser’iş makinasının altında kaldı...
Ali İsmail Korkmaz Anısına:
BŞB ve ALİKEV Koşusu Yarın UNESCO tarafından Gastronomi Şehri ilan edilen ve büyük bir heyecanla 2021 yılındaki Expo Fuarı’na hazırlanan...
Kapanan işyeri artışı % 25
Hatay’da kapanan şirket, işyeri sayısı artıyor! İki ayda 25 şirket tasfiye oldu, 30 şirket ve 31 işyeri kapandı… Resmi verilere...
Kısa kısa haberler
ASP’ye Hatay’da 7 kişi alınacak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ülke genelinde bazı iller için toplam 155 personel alımı yapıyor....
Yeni restore edildi, ama
Sprey boyadan kaçamadı… Tarihi ve kültürel alanlarının kalabalığında gereken özeni sağlamak ve eldeki emaneti gelecek nesillere aktarmak için oldukça yoğun...
Mehmetçik için kurban kesildi
81 İlin Esnafı dualarda birleşti Türkiye’nin 81 ilinden gelen yaklaşık 5 bin esnaf, Hatay üzerinden Afrin’e ‘Zeytin Dalı’ uzattı. Esnaf,...
Güvenlik Önlemi Aldık!
Peki, açıklama da yapar mıyız? Antakya Dutdibi Mahallesi’nde bulunan İstiklal İlköğretim Okulu’nun yıkılmasının ardından boş kalan ve geride kalan molozlarla...
Güvenlik Uzmanı Mete Yarar’a göre…
“15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı”… Hatay, Kilis ve Gaziantep haritada olmayacaktı! Katıldığı bir konferansta 15 Temmuz kanlı darbe girişimine...
Hatay’da yılın doktorları
Koray Ünal ile Reşit Anıl Yüksel Sağlık Bakanlığı etkinliği olarak her yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda seçilen “İllerde Yılın Doktorları”...
Fransa Cannes  Fuarı’nda:
İskenderun marina tanıtımı Fransa’nın Cannes kentinde devam eden Fuar’da, ilimiz İskenderun ilçesinde yapımı tasarlanan “İskenderun Marinası” Projesi tanıtılıyor. Hatay Büyükşehir...
Türk Sağlık Sen:
“Sağlıkçılara yıpranma payı” sözüne güvenmiyor: Daha önce de söylendi! Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen’in Hatay Şube Başkanı Hayrettin Şahin,14 Mart...
Koza ipeği yolculuğu
Samandağ Belediyesi-İlçe Milli Eğitim Protokol imzaladı… Samandağ Belediye ve Kadın Dayanışma Derneği ortaklığıyla hazırlanan ve Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ