Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 4,46 / Satış: 4,48
€ EURO → Alış: 5,26 / Satış: 5,28

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 16.05.2018
  • 488 kez okundu

CHP’de Mülakat Dönemi
Liste, Pazar günü PM’de son şeklini alıyor
CHP’de 9 gün önce Milletvekili aday adaylığı başvuruları tamamlanırken, üç gün önce başlayan mülakat işlemleri de sürüyor. CHP’de, ülke genelinde toplam 2319 aday adayı başvururken, Hatay’dan ise 68 kişi başvurdu. CHP’de aday adayı isimleri, 20 Mayıs Pazar günkü Parti Meclisi toplantısında son kez masaya yatırılacak ve son şekli verilerek, 21 Mayıs Pazartesi günü Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek. Bu arada mülakat işlemleri ve aday adayı başvuruları ise Genel Başkan Yardımcıları Çetin Osman Budak, Muharrem Erkek, Fait Öztrak, Seyit Torun ve Tekin Bingöl tarafından değerlendiriliyor. Her bir aday adayı ile tek tek mülakat yapan Genel Başkan Yardımcıları, adaylara ilişkin hazırladıkları raporları bugün bir araya gelecekleri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacak.
CHP’de başvuruda bulunan 2319 aday adayının 1706’sını erkek, 613’ünü ise kadınlar oluşturuyor.

Yaman’dan, hayatını kaybeden
Filistinliler için başsağlığı mesajı:
Tüm insanlığın ortak acısı
Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Gazze sınırında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Filistinliler için basağlığı mesajı yayınladı. Başkan Yaman, mesajında şunlara yer verdi:
“Filistin’de yapılan soykırımda hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, acıları derinden hissediyor, terörün her türlüsünü esefle kınıyoruz. İnsanların dini inançları yüzünden katledilmediği; barış içinde, özgürce, kardeşçe yaşadıkları bir dünya ümit ediyor, yaşanan bu vahşette hayatını kaybeden onlarca Filistinli kardeşimize Allah’tan rahmet, 2700’i aşkın yaralıya acil şifalar diliyoruz.
Filistin Katliamı, tüm insanlığın ortak acısıdır. Bu zulmün son bulmasını, sevginin, hoşgörünün ve barışın kazanmasını temenni ediyor, terörü lanetliyoruz.”

Yaman: Ramazan ayı barış, huzur ve mutluluk getirsin
Defne Belediye Başkanı Op.Dr. İbrahim Yaman, Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Yaman, mesajında Ramazan’ın tüm insanlığa barış getirmesi temennisinde bulundu, şunlara yer verdi:
“İyiliğin, yardımlaşmanın ve dayanışmanın ayı olan Ramazan Ayının barış, huzur, hoşgörü ve mutluluk getirmesini diliyorum. İnsanların katledilmediği; din, dil, ırk ve mezhep ayrımcılığının sona erdiği bir dünya düzeni temenni ederek; barışın egemen olduğu ve eski bayramların tadını alabildiğimiz bir Ramazan Ayı diliyorum.”

‘Konutların yüzde 50’si…
Araçların yüzde 80’i…
Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emek-lilik Şirketleri Birliği (Türkiye Sigorta Birliği) Başkan Yardımcısı ve Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Türkiye’deki 22 milyon aracın yüzde 80’inin zorunlu trafik sigortasına, 15-16 milyon civarındaki konutların ise yüzde 50’sinin zorunlu deprem sigortasına sahip olduğunu söyledi.

Polis aracına silahı saldırıda 1 tutuklama
İskenderun ilçesinde polis aracına yapılan silahlı saldırıyla ilgili savcının itirazı üzerine ikinci kez gözaltına alınan iki zanlıdan biri tutukladı. Motosiklet hırsızlığı ihbarı üzerine 7 Mayıs’ta Kocatepe Mahallesi’ne giden polis ekibinin aracına pompalı tüfekle ateş açılmasıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan 3 şüphelinin sulh ceza hakimliğince adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasına İskenderun Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. İtiraz sonrası yapılan değerlendirme sonucu şüpheliler M.T, M.A. ve O.G. hakkında yakalama kararı çıkartıldı.
Gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen iki zanlıdan M.A. tutuklandı, M.T. ise adli kontrol şartıyla üzere serbest bırakıldı. Adresinde bulunamayan O.G’nin serbest bırakılmasının ardından Dörtyol ilçesinde başka bir motosiklet hırsızlığı olayına karıştığı öne sürüldü. Zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Defne Hastanesi’nden sanatsal-kültürel hizmet
Resim Yarışması
Defne Hastanesi, her yıl düzenlediği geleneksel Resim Yarışması’nı bu yıl da düzenliyor. Katılım için son başvuru tarihi 21 Mayıs olarak belirlendi.
Defne Hastanesi ‘nin bu yıl 10.su düzenlenecek olan geleneksel ödüllü resim yarışmasında son başvuru tarihi 21 Mayıs olduğu belirtilirken, ‘Hayalimdeki Ben’ teması ile gerçekleştirilecek olan resim yarışmasına ilginin yoğun olacağı tahmin ediliyor. Özel Defne Hastanesi yöneticileri, katılan tüm yarışmacılara başarılar dileğinde bulunarak, 35X50 ebadındaki eserlerin arka tarafında soyadı, sınıf ve okul adı yazıldıktan sonra elden veya posta yolu ile Defne Hastanesi’ne gönderilmesi gerektiğinin altını çizdiler. Resimlerde çalışma stilinin serbest teknik olduğunu ifade eden İşletme Müdür Yardımcısı İbrahim Ünal, Defne Hastanesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirdikleri resim yarışmasına şu ana kadar gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirtti ve 8 Haziran’da HBB Hatmek Konferans Salonu’nda hazırlayacakları programla ödüllerin sahiplerine teslim edileceğini vurguladı.
İlkokul ve ortaokul olmak üzere iki bölümde yapılacak olan Defne Hastanesi 10.Geleneksel Ödüllü Resim Yarışması’nda; İlkokul bölümü birincisi, 800 TL, ikincisi 550 TL ve üçüncüsü 350 TL, ortaokul bölümü birincisi 850 TL, ikincisi 650 TL ve üçüncüsü 450 TL kazanacak olup, yarışmaya katılan tüm katılımcılara mansiyon ödülü verileceği duyuruldu.

DOĞAKA’dan dolandırıcılık uyarısı
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), kurum adına dolandırıcılık girişiminde bulunanlara karşı uyardı. DOĞAKA uyarı duyurusunda şöyle denildi:
“Son günlerde bazı kötü niyetli kişilerin veya firmaların; kendilerini kamu görevlisi, danışman, proje danışmanı, müşavir ve iş geliştirme uzmanı gibi unvanlarla tanıtıp, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve diğer kamu kurumlarıyla irtibatta olduklarını iddia ederek, hibe desteklerinin sağlanması konusunda yardımcı olacakları vaadi ile vatandaşlarımızdan ve firmalarımızdan maddi taleplerde bulunduklarına ilişkin duyumlar tarafımıza ulaşmaktadır. Bu gibi girişimlere karşı uyanık olunması gerekmektedir.”

Savaş’tan Ramazan Mesajı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Savaş’ın mesajı şöyle:
“Rahmet ve marifet ayı olan Ramazan ayı; kırgınlık ve dargınlıkların ortadan kalktığı, manevi değerlerimizin güçlendiği, özümüzde var olan iyilik ve insanlık duygularının hayata geçirildiği önemli aydır. Bu müstesna ay, millet olarak asırlardır değişmeyen birlik ve beraberliğimize güç katmaktadır. Manevi duyguların en üst seviyeye çıktığı, insanlar arasında kardeşliğin ve yardımseverliğin pekiştiği, rahmet ve bereket kapılarının sonuna kadar açıldığı on bir ayın sultanı Ramazan’ı Şerif’e bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan ayı, Müslümanlar için el ele vermek, kaynaşmak ve birlikte olmak için bir vesiledir. Nefsimizle baş başa kaldığımız, yoksul kardeşlerimizin yaralarını sardığımız, zengin-fakir, genç-yaşlı demeden aynı sofraya oturduğumuz, aynı safta namaz kıldığımız 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’i her yıl olduğu gibi bu yılda tüm güzellikleriyle yaşamayı temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin mübarek Ramazan-ı Şerifleri’nin hayırlara vesile olmasını diler, tutulan oruçların, yapılan ibadetlerin kabul olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.”

Savaş’tan Kınama Mesajı
Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Filistin’de yaşanan insanlık dramı ve katliam için bir kınama mesajı yayımladı.
Başkan Savaş’ın İsrail terörünü kınayan mesajı şöyle:
“İsrail güvenlik kuvvetlerinin Gazze’de gerçekleştirdiği katliamı şiddetle kınıyorum. İnsanlığa ve evrensel hukuka sığmayan bu zulüm bir an önce sona erdirilmelidir. Ortadoğu’da barışı sağlamak için atılan adımlar samimi ve kalıcı olmalıdır. Vicdan sahibi olan herkes Filistin’de yaşanan bu katliama ‘Dur!’ demelidir. Bu katliamı gerçekleştirenler ve buna ayna tutanlar er ya da geç insanlığın karşısında hesap vereceklerdir. Mübarek Ramazan ayı öncesi bu acıyı yaşayan Filistin halkının her zaman yanında olacağız. İsrail’in haksız saldırıları sonucu hayatını kaybeden 50’den fazla kardeşime Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.”

Bu kart ‘Esnaf Kart’
“PTT Esnaf Kart hayata geçirildi” diyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kodnfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız, PTTBank’tan özel faiz oranlarıyla kredi alabilecek. Esnafımıza; Pttcell özel tarifelerinden, önemli indirimlerle PTTsigorta güvencesinden ve PTT Kargo indirimlerinden faydalanacak” derdi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

Bugün 19 Mayıs
Bugün, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99.Yıldönümü. Antakya’daki kutlamalarda, saat 10.00’da liseli gençler Vali Ürgen Alanı’ndan Cumhuriyet Anıtı’na kadar...
Milli Sporcular Valilik’te
Uluslararası yarışmalarda başarı elde eden ilimiz sporcularından oluşan bir heyet, dün Vali Erdal Ata’ya, “Gençlik Haftası” ve 19 Mayıs Atatürk’ü...
MHP’de M. Necmettin Ahrazoğlu yok!
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Hatay Milletvekili adayları listesinde halen Milletvekili olan M.Necmettin Ahrazoğlu ismi bulunmuyor. Ahrazoğlu’nun, Genel Merkez’e muhalif isimlerden...
MKÜ’lü öğrenciler İsrail ve ABD’yi kınadı
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) öğrenciler ve bazı çalışanlar dün Cuma Namazı sonrası Kudüs’e destek yürüyüşünde bulundu. Yürüyüş sonrası MKÜ...
MHP’nin Hatay Milletvekili Adayları belli oldu
İlk sırada: Lütfi Kaşıkçı var Milliyetçi Hareket Partisi’nin 24 Haziran Milletvekili Genel Seçimi’nde ilimizden göstereceği adaylar belli oldu. İlk 2...
Samandağlı genç virüs kurbanı
Samandağ ilçesi Yeni Mahalle sakini 16 yaşlarındaki lise öğrencisi, virüs bulaşması sonucu geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat etti. Ali Baytar adlı...
Kısa kısa haberler
RAMAZAN İMSAKİYESİ BUGÜN YARIN İmsak : 03.44 03.43 Güneş : 05.19 05.19 Öğle : 12.38 12.38 İkindi : 16.25 16.25...
CHP’li Gençler Anıtkabir’de
Cumhuriyet Halk Partisi Spor Kurulu’nun 19 Mayıs Anıtkabir Yürüyüşü, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi başkanlığında gerçekleştirildi. Türkiye’nin çeşitli illerinde gelen...
Hatay Barosu’ndan 19 Mayıs Mesajı:
19 Mayıs, Tarihin Yeniden Yazıldığı Gün Hatay Barosu’nca yayınlanan mesajda, 19 Mayıs 1919’un, tarihin yeniden yazıldığı gün olduğuna vurgu yapıldı....
İş makineleri çalışıyor
Ön Cephe Yıkıldı Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Adana Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü kontrolünde, Ankara merkezli MBD İnşaat tarafından gerçekleştirilen...
24 Haziran’ı beklerken,
Merak Edilenler Cumhurbaşkanı seçimi ile Milletvekili genel seçiminde yurtiçinde 56 milyon 342 bin 263, yurtdışında da 3 milyon 49 bin...
Sautoğlu Hediyesi Tablo
Hatay Fotoğrafçılar Derneği Başkanı Can Sautoğlu, yaptırdığı Antakya Köprübaşı Fotoğraf Tablosu’nu Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a hediye etti. Önceki gün...
343 coğrafi işaret tescil edildi…
419 Başvuru İşlemde! Antakya Simidi mi? Hatay ve diğer illerdeki çalışmalara işaret eden ve yılın ilk çeyreğinde coğrafi işaret tescillerinin...
SGK Ziyareti ATB’ye
Sosyal Güvenlik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında, SGK’nin en üst düzey heyetinin resmi kurum ve STK ziyaretleri kapsamında bir ziyaret de...
Gökdemir: 19 Mayıs, imkansızın başarıldığı tarih…
CHP’de Milletvekili aday adayı olması üzerine Antakya CHP İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden H.Ramiz Parlar’ın yerine getirilen Gökay Gökdemir, yayınladığı 19...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ