Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,08 / Satış: 6,11

Konuşmayanları merak ediyorum! Sahi, ne yapıyorlar onca kelimeyi?

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 13.03.2018
  • 387 kez okundu

“Bilmek her şeyin sonu olur… Çekici olan bilmemektir… Sis, her şeye harika bir güzellik katar!” demiş Oscar Wilde…

Çok uzun zamandır bu köşede sizlerle hemen her gün buluşan biri olarak, o SİS’in ne de çok sevildiğini bilen biriyim sanırım… Biraz da bu yüzden, yazıp çizdiklerimize bir şeyler eklemesi gerekenlerin ertelenmiş kelimelerine çok ALIŞTIK ! O sis içinde kaybolmuşluğumuza çok alıştık !

Ama garip olan nedir biliyor musunuz ?

KONUŞMUYOR dediklerimizin ikili sohbetlerde FAZLASIYLA konuşuyor olması ! Hatta HAKLISIN demesi ! AZ BİLE YAZMIŞSIN diye eklemesi ! Ardından da gözlerinizin içine bakıp, YANINDAYIM demesi ! Öyle ki, DAHA FAZLASINI yazmanız için sizi cesaretlendirmesi ! Konuşmasının sonunda da, BUNLAR FAZLASINI HAK EDİYOR demesi ! Peki, BUNLAR dediklerine bu kadar UZAK kalırken, beni o UZAK kalma çabalarına ısrarla YAKIN tutma sebeplerini anlıyor muyum ? Hayır ! Aslında EVET ! Belki de bu, modern dünyanın bir çeşit KURBAN verme şekli ! KÖTÜ OLMAMA adına, birini KÖTÜ ilan etme şekli ! Kenara çekilip, olacakları SEYRETME şekli ! Hayatta kalmanın son şekli !

Komik mi ?

Bilemedim…

Sahi komik mi ?

Sanırım değil…

Komik değil…

Belki trajik, ama komik değil !

Bu durum ;


Yoruldun mu mutluluk oynamaktan ?
Az üzül, dinlenirsin…

Diyen bir yazarın ifadesini hatırlattı bana… Ama yine de merak etmiyor değilim… Konuşmayanları kastediyorum ! Sahi, NE YAPIYORLAR onca kelimeyi? Kullanmadıkları onca kelimeyi ne yapıyorlar ? Ertelenen yaşamlarını bu kadar hızla tüketirken ve kendi yaşamlarına dair aldıkları sistemsel ONAY’ın sessizliğinde SADAKAT yemini etmişken, CÜMLE bile olamamış onca kelimenin ağırlığında ne yapıyorlar ?

Geçen gün bir yazı okudum…
Biraz bugüne dair bir yazı…
Ne olduğumuza dair…
Kim olduğumuza…

Okuduğum mu ?


Google’da arama yaparken, bazen sizin ROBOT olup olmadığınızı öğrenmek amacıyla, ‘Ben robot değilim’ butonunu işaretlemenizi istiyor… (Google reCaptcha/noCaptcha uygulaması) !

Keşke insanlar, yalnızca Google’da değil, aynanın karşısında da kendilerine ve de toplumsal yaşamda devlete, sisteme, kurumlara, iktidara karşı “BEN ROBOT DEĞİLİM” diye söyleyebilseler…

Haklısınız, SANAL kadar GERÇEK değiliz ! Kulağa garip geldi, biliyorum ! Peki, haksız mıyım ? Var olan gerçekten ve gerçeğe dair kelimelerden bu kadar kolay kopmuş yaşarken, SANAL’a olan teslimiyetimiz dikkatinizi çekmiyor mu ? Hani tam da dendiği gibi halimiz… Artık insanlar, herhangi bir şey yaptıklarında ya da başlarına bir şey geldiğinde, onun sevincini ya da acısını yaşamadan önce, bunun sosyal medyadaki arkadaşları arasında ne çeşit tepkilere yol açacağını düşünüyor… Bu durum öyle bir hal aldı ki, hastane acil servisinde sedyede yatarken ya da bayılmadan önce çektiği selfie’yi dahi Facebook’a gönderiyor… Ne yediğinin, ne içtiğinin, ne giydiğinin, nerede ve nasıl gezdiğinin hesabında, FOLLOWER dediği takipçilerinden alkış bekliyor !

Anlayacağınız, sosyal paylaşım ağların LIKE ve RT alanları yeni MUTLULUK noktalarımız ! Ne kadar çok LIKE ve ne kadar çok RT, o kadar çok MUTLULUK ! Peki, gerçeğimiz bu SANAL mutluluğun neresinde ! Ertelenmiş yaşamların ertelenmiş kelimeleri, bu LIKE ve RT’lerin tam olarak neresinde ?

Haklısınız !

Onlara yerimiz kalmadı !
Gerçeğimize yerimiz kalmadı !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ