Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

1 Kavga; 2 Ölü, 3 Yetim

1 Kavga; 2 Ölü,  3 Yetim
  • 20.11.2019
  • 4.282 kez okundu

Samandağ’da 3 ay önce, deniz sahilinde eşi ve çocuklarıyla gezinti yaparken yol verme meselesi yüzünden bir grubun sopalı saldırısına maruz kaldıktan sonra komaya giren ve yoğun bakıma alındıktan 25 gün sonra kurtarılamayarak can veren Gökhan Çobancı adlı Samandağlı esnafın eşi Yağmur Çobancı; yalnızlığa, ilgisizliğe ve zorluklara daha fazla dayanamadı, canına kıydı.

3 Çocuk annesi Yağmur Çobancı, Pazartesi akşamı evinde ölü bulundu. Yapılan incelemede, 31 yaşındaki Yağmur Çobancı’nın kendini iple asarak intihar ettiği ortaya çıktı. Yağmur Çobancı’nın cenazesi, dün öğle namazı sonrası, Samandağ’da yeni mahalle mezarlığında toprağa verildi. Dünkü cenazede, gözyaşları su gibi aktı. Birbirinden güzel 3 kardeş ise anne ve babasız kaldı.
Üç ay önce ölen eşinin acısına dayanamayarak canına kıyan Yağmur Çobancı’nın ölümü sonrası, Samandağ’da 3 ay önce yaşanan cinayet olayı bir kez daha gündeme taşındı ve lanetlendi. Bu konuda bir açıklama yapan, Milletvekili ve Samandağlı Tülay Hatimoğulları Oruç’un mesajı şu oldu:
“Büyük bir acı Samandağ için, kadınlar için… Gökhan’nın hakkını savunacaktık, başka acılar yaşanmasın diye. Şiddete karşı mücadele edecektik, Yağmur… Bizden bu şekilde ayrılığın, daha da derinden yaktı yüreğimizi. Güle güle Yağmur, güle güle. Yıldızlar yoldaşın olsun, yüreği güzel kadın.”
Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, üzücü olay sonrası verdiği mesajında, yetim kalan 3 kardeş için, “Onlar arık bizim emanetimizde” dedi. Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in mesajı şöyle:
“Yakın zamanda hayatını kaybeden Gökhan Çobancı kardeşimizin eşi Yağmur Çobancı’nın hayatını kaybettiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım. Kızımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Çocuklarınız bizlere emanet” dedi.
Samandağ’da iki dönem belediye başkanlığı yapan Mithat Nehir’in de olayla ilgili yorumu şöyle:
“Yitirdiği eşi ile kim bilir ne hayaller kurmuşlardı? Çocukları büyütecek, ‘biz başaramadık, ama çocuklar iyi yaşasındı’ deyip, birlikte ne çabalar harcayacaklardı. Demek ki yük çok ağı geldi. Ölümü, hayata tercih edecek kadar ağır… Yaşadığı acı ve hissiyat, hayatı anlamsızlaştıracak kadarmış… Yenilmek, çaresiz olmak, incinmek ve nihayetinde acze düşmek… Hepimiz, bir daha kendinizi sorgulamalıyız. Usuli görevlerle sınırlı olmamalı sorumluluklarımız! Işıklar içinde uyuyun, ölümün yakışmadığı sevgili Çobancı Ailesi.”
Üzücü olay sonrası, sosyal medya üzerinden verilen mesajlardan özetler ise şöyle:
– 3 ay içinde bu iki gencimizi kaybettik. Hem de arkalarında 3 öksüz bırakarak. Bu iki can… Samandağ’ın ne kadar yozlaştığının ve değerlerini kaybettiğinin sonucudur.
– İnsanlığın bittiğinin resmidir bu! Bu iki güzel insan artık yok! Niye mi? Yol verme kavgası sonucu hastaneye kaldırılan Gökhan, yoğun bakımda yaşamını yitirmişti. Eşi, hayat arkadaşı acısına dayanamadı, kendi yaşamına son verdi! Bu acıyı yaşatanlara lanetler olsun.
-İki güzel insan, ışıklar yoldaşınız olsun.
-Kopsun kıyamet! Samandağ’da toplum vicdanı hiç bu kadar yara almamıştı. Nurlar içinde uyu Yağmur Çoban. -Haber/Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ