Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

10 Gündür Ekipler Çok Aktif

10 Gündür  Ekipler Çok Aktif
  • 19.10.2019
  • 589 kez okundu

Antakya Belediyesi, 42 Km Asfalt hedefini tutturmak istiyor…

Antakya Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin, kentte 42 km’lik asfalt hizmeti ile ilgili hedefini tutturmak için yoğun bir çalışma sergilediği kaydedildi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ilçe belediyesinin sorumluluk alanı olan, 14 metre ve altı cadde ve sokaklarda kapsamlı bir asfaltlama çalışmasını 9 Ekim itibariyle başlattıklarını, startı da; Kanatlı Mahallesi, Kanatlı Caddesi, Asi Kenarı ile Emek Mahallesi Şehit Mehmet Acuz Caddesi’nde gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Bu iki noktanın, trafiğin sık olduğu iki farklı ana arter olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, bu bölgelerde Hatsu, Telekom, Tedaş ve Doğalgaz gibi altyapı faaliyeti uygulayan kurumların işlerini tamamladıklarını, Fen İşleri ekiplerinin de asfaltlama çalışmalarına, 14 metre ve altındaki cadde ve sokaklarda devam edeceğini vurguladı.
Başkan Yılmaz, şöyle devam etti:
“Hemşehrilerimize bir söz vermiştik. Görev süremiz içerisinde, hedefimiz doğrultusunda, Antakya’da sorumluluk alanımızda asfaltlanmamış cadde ve sokak bırakmayacağız. Şartlarımızı sonuna kadar zorlayacağız. Asfalt, pahalı ve oldukça maliyetli bir malzeme olmasına rağmen, kaynaklarımızı iyi kullanıp, elimizden geleni yapacağız demiştik. Antakya’mızda, ekiplerimizle beraber, karış karış bozuk yolların tespit çalışmalarında bulunduk. Geçtiğimiz günlerde asfalt ihalemizi gerçekleştirdik. Toplamda 42 km’lik cadde ve sokakta asfaltlama çalışmalarına etap etap başladık. Hedefimiz, isteğimiz ve arzumu,z 2020 yılı ortalarına kadar asfaltlama çalışmalarını belirlediğimiz periyodik program çerçevesinde tamamlamak. Bunu yaparken, Fen İşleri Müdürlüğümüz, AYKOME’ye, yani Altyapı Koordinasyon Merkezi’ne bağlı HATSU, Telekom, Tedaş, Doğalgaz gibi cadde ve sokaklarda altyapı işlemi uygulayan kurumlarla koordinasyon içerisinde ve birlikte hareket etmektedir.
Antakya’da artık yap-boz istemiyoruz. Bir yerin asfaltlanıp, bir zaman sonra koordinasyon eksikliğinden kaynaklı, oranın başka bir kurumun altyapı çalışmalarından dolayı kazılmasına hiç birimizin gönlü razı değil. Diğer kurum ve kuruluşlarımız da bu hassasiyet içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Ben, buradan tüm kurum ve kuruluşlara, eşgüdümle hareket ettikleri ve ortak hedefimiz olan Antakya’ya hizmet noktasında işbirliği içerisinde oldukları için şükranlarımı sunuyorum.
Zaman zaman aksaklıklar ve planlama farklılıklarımız olsa da, iletişimle bunları ortadan kaldıracağımıza ve elbirliğiyle hareket edeceğimize olan inancım tamdır. Tüm kurumlara, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Hemşehrilerimize, asfaltlama çalışmalarımıza gösterdikleri destek ve sabırdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Her şey Antakya için.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ