Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

10 hukuk mezunu

10 hukuk mezunu
  • 04.01.2020
  • 401 kez okundu

Cübbe giydiler, Avukatlık Ruhsatnamesi aldılar, yemin edip mesleğe ilk adımı attılar…

Antakya Adliyesi’nde stajyerlik dönemini başarıyla tamamlayan 10 genç hukuk mezunu, Avukatlık mesleği heyecanı yaşadı. 10 Hukuk mezunu, Avukatlık andı içti, cübbe giydi ve ruhsatname alıp bürolarının duvarlarına astı.
Staj dönemlerini başarı ile tamamlayan Halit Dolangac, Mustafa Açay, Fatma Özlem Erdem, Mehmet Fatih Bastacı, Cevat Açıkgöz, Mustafa Çakırca, Ahmet Mirza Duran, Umut Çelebi, Jessica Ceren Kocamahhul ve Ali Erdem Teker, 2 Ocak Perşembe günü Antakya Adliyesi’nde düzenlenen yemin töreni ile ruhsatlarını Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in elinden aldılar.
Halit Dolangac’a cübbesini Av. Hayrettin Neşeli ve Av. Mehmet Alper Neşeli, Mustafa Açay’a cübbesini Av. Veysel Açay, Fatma Özlem Erdem’e cübbesini Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez ve Genel Sekreter Av. Asena Aslan Şener, Mehmet Fatih Bastacı’ya cübbesini Av. Fevzi Randa, Cevat Akgöz’e cübbesini Av. İrfan Yabancı, Mustafa Çakırca’ya cübbesini Av. Osman Kelce, Ahmet Mirza Duran’a cübbesini Av. Av. Şerife Kaya ve Av. Feyza Nur Duran, Umut Çelebi’ye cübbesini Av. Ece Çelebi, Jessica Ceren Kocamahhul’e cübbesini Av. Suat Özgül ve Av. Süleyman Aycıl, Ali Erdem Teker’e cübbesini Av. Ersin Kuş giydirdi. Törene; Genel Sekreter Av. Asena Aslan Şener, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Adnan Eryılmaz ve Av. Oktay Çaparoğlu, Staj Kurulu Başkan Av. Hatay Tut, meslektaşları ve yemin eden meslektaşların aileleri katıldı. Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, meslek mensupları arasına yeni katılan genç hukukçuları kutladı ve başarı diledi.
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ