Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

10 Kasım Anma Mesajları

10 Kasım Anma Mesajları
  • 10.11.2018
  • 852 kez okundu

Savaş’tan 10 Kasım Mesajı
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci Yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayımladı.
Başkan Savaş’ın mesajı şöyle:
“Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, tüm dünyaya örnek olan büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, 80’inci ölüm yıldönümünde bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.
Atatürk, dönemin şartlarında yapılması gerekenleri, tüm yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla yerine getirerek vatanımızı bizlere emanet etmiş ve Türk tarihine yön vererek ülkemizin geleceğine ışık tutmuştur. Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.
Türkiye Cumhuriyeti benliği ve güvencesi altında yaşayan her ferdin özgür bir şekilde attığı her adımda, Mustafa Kemal Atatürk’ün emeği vardır. Onu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev, Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, değerini her koşulda korumak, düşüncelerini benimsemek ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır.
Son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarının aramızdan ayrılışının 80.yıldönümünde bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.”

Hatay Barosu 10 Kasım Anma Mesajı
Hatay Barosu, Ulu Önderimizi, ebediyete intikalinin 80.yılında saygıyla andığını duyurdu. Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez imzalı ana mesaj özetle şöyle:
“Yurdumuzu, dünyanın en mamur ve en medenî memleketleri seviyesine çıkarmak; Milletimizi, en geniş, refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılmak; Millî kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak idealiyle ve bunun için de zaman ölçüsünü geçmiş asırların gevşetici zihniyetine göre değil, asrımızın sürat ve hareket mefhumuna göre düşünülmesi gerektiği gerçeği ile geçen zamana nispetle daha çok çalışacak, daha az zamanda daha büyük işler başaracak bir nesil ülküsüyle varlığını bizlere armağan eden Büyük Atatürk’ün bugün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünü yâd ediyoruz.
Hatay Barosu olarak, her zaman Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini anlama ve bu fikirlere sadık kalma gerekliliğine olan inancımızı korumaktayız. Ayrıca Ata’mızın hedefleri paralelinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş bir hukuk sistemiyle, hukukun üstünlüğünü ilke edinerek ve benimseyerek sonsuza dek varlığını sürdürmesi için her çabayı göstereceğiz. Açtığı yolda, gösterdiği hedefte durmadan yürüyeceğiz.
Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor; saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”

CHP Antakya İlçe Başkanı Gökdemir’den 10 Kasım Mesajı
CHP Antakya İlçe Başkanlığı adına yayınla-nan mesajda, Ulu Önder Atatürk’ün 10 Kasım’da ebediyete intikalinin 80.Yıldönümü olduğu hatırlatılarak, “Ulu Önderimizi saygı minnet ve özlemle anıyoruz” denildi. İlçe Başkanı Gökay Gökdemir imzalı mesaj özetle şöyle:
“Mustafa Kemal Atatürk; savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslararası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir.
Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Türk Kurtuluş Savaşı’na yön vermiş, milleti ile birlikte ‘ya istiklal ya ölüm’ parolası ile hareket ederek Büyük Zafer’in kazanılmasına neden olmuş büyük bir liderdir. Atatürk; yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır.
Bizler, CHP Antakya İlçe Başkanlığı olarak, her 10 Kasım’ın üzerimizde oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, anlam ve önemi bakımından büyük bir gün olduğunu artık daha iyi anlıyoruz. Atatürk’ün izinde yürüyen ve ulaştığı çizgiyi daha ileriye götürebilecek bir kuvvetin varlığını damarlarında hisseden Türk Gençliği olarak, O’nun izinde yürümeye ant içtik! Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 80. yılında, yalnızca Türk Ulusu değil, dünya ulusları tarafından da sevgi ve saygı gören Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.”

CHP-Defne’den 10 Kasım Mesajı
Defne CHP İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu, yayınladığı mesajında, Ulu Önder Atatürk’ün, bizlere genç ve çağdaş bir Cumhuriyet bıraktığını, O’nu, bugün matemle anma yerine fikirlerine bağlılık gerektiğinin altını çizdi. CHP Defne İlçe Başkanı Ali Kemal Yeşiloğlu’nun mesaj şöyle:
“Cumhuriyet’in evlatlarına bıraktığı büyük mirasın sahipleri olarak, 10 Kasım gününde büyük önderimizi kaybetmenin hüznünü yaşarken, bir kez daha yüce şahsiyetine ve emanetine olan güvenimizi tazeliyor ve bu güveni hiç aklımızdan çıkarmadan, ülkemizin barış ve huzuru için canla başla çalışıyoruz.
Aklın ve bilimin rehberliğini kabul etmiş manevi mirasçıların olarak bizler, ülkemizin, Atatürk’ün gösterdiği yolda devam etmesi için doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeden yürüyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz. Seni çok özleyen bizler, seni rahmet ve şükran duygularıyla anıyor, aziz hatıran önünde saygı ve minnetle eğiliyoruz.”

BBP: Atatürk’ü gurur, özlem, şükranla anıyoruz
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı ve MKYK üyesi Nevin Zeytineli, yayınladığı mesajında, Ulu Önder Atatürk’ün; hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesleri muhataplarının kursaklarında bırakan büyük bir devlet ve siyaset adamı olduğunu kaydederek, “O’nu gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha yâd ediyoruz” dedi.
BBP İl Başkanı Nevin Zeytineli, mesajında şunları söyledi:
“Türk Milletini, hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir. Hayatı boyunca, kendisini, varlığından güç aldığı büyük milletimize adayan Mustafa Kemal Atatürk, kahraman bir komutan, muktedir bir politikacı ve büyük bir devlet adamı olarak çok önemli hizmetler ifa etmiştir. Vatanımızı parçalamaya yeltenenleri, büyük milletimizin binlerce yılda oluşturduğu maddi ve manevi haklarını çiğneme cüreti gösterenleri geldikleri gibi gönderen bir iradeye liderlik yapan bu büyük devlet adamına çok şey borçlu olduğumuz iyi bilinmelidir. Şurası unutulmamalıdır ki, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin gönlünde fikir ve eserleriyle her daim var olacaktır.
Bu duygularla, vefatının 80. seneyi devriyesinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnetle anıyor, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

ÇYDD’den 10 Kasım Mesajı
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Antakya Şubesi, bir mesajla, Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80.yılında saygıyla andığını duyurdu. ÇYDD Antakya Şube Başkanı Gülfer Öztürk imzalı anma mesajı şöyle:
“Bugün 10 Kasım. Yüzyılların yetiştirdiği, Tanrı’nın ülkemize bir lütfu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80.yılı. Aradan geçen 80 yıla rağmen, sadece ülkemizde değil, kurtuluş mücadelesi veren tüm ülkelerde de örnek alınan ilke ve devrimleri; O’nun yüceliğinin, dünya üzerindeki yönlendiriciliğinin ve daha nice yüzyıllar sadece ulusumuza değil dünya devletlerine yol gösterici olmaya devam edeceğinin en büyük kanıtıdır.
Aziz Atam… Atatürk kuşağı, kurduğun Cumhuriyet’i yaşatma, ilkelerinden ödün verilmesini engelleme görevi ile yükümlü olduğunun bilincinde olarak, kendine düşeni hiçbir şeyden çekinmeden yerine getirme azim ve kararlılığındadır.
İnanıyoruz ki, Sevr’i hortlatmak, Lozan’ı tartışma konusu yapmak ve böylece O’nun ilke ve devrimlerini sonlandırmak isteyenler, Atatürk kuşağının bu birlik ve beraberlik anlayışı ile kenetlenişi sonucu her zaman olduğu gibi bu kez de hüsrana uğrayacaklardır.
Ulu Önder… Aramızdan ayrılışının 80.yılında, sizi rahmet, minnet ve şükran duygularımızla anarken, her zamankinden daha büyük bir özlemle sizi aradığımızı bir kez daha yineleyerek, hatıranız önünde saygıyla eğiliyor ve ‘nur içinde yatın Aziz Atamız’ diyoruz.”

ADD’den 10 Kasım Mesajı
ADD Şube Başkanı Kezban Kuran: “Kurtarıcısı olduğu Millet O’nu asla unutmadı. Terk etmedi. Yalnız bırakmadı. Fakat ülke yönetimine gelen siyasi iktidarlar, Atatürk Devrimi’ne ve ilkelerine sahip çıkamadılar.”
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şubesi, yayınladığı mesajla, Ulu Önder Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. Yıldönümünde saygıyla andığını duyurdu. ADD Şube Başkanı Kezban Kuran imzalı mesajda, emperyalizmi tarihte ilk kez yenilgiye uğratanın, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olduğu hatırlatıldı ve şöyle denildi:
“Ulu önderimizi, bedenen aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümünde; asla tükenmeyecek özlem, saygı ve bağlılıkla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın saygı duyduğu, gerçek anlamda bir dünya lideridir:
Atatürk; uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayırımı göstermeyen, eşi olmayan devlet adamıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti nitelikleri Atatürk’le hayatiyet kazanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bedenen aramızdan ayrılışının üzerinden 80 yıl geçti. Yeryüzünde başka hiçbir lidere nasip olamayacak bir büyük kabullenmeyle, kurtarıcısı olduğu millet O’nu asla unutmadı. Terk etmedi. Yalnız bırakmadı. Fakat ülke yönetimine gelen siyasi iktidarlar, Atatürk Devrimi’ne ve ilkelerine sahip çıkamadılar. Cumhuriyet’in temel değerlerinden ödünler verdiler. Ekonomiden dış politikaya, milli eğitimden hukuka kadar pek çok alanda Atatürkçü politikalar görmezden gelindi, dışlandı. Karşı devrime, gericiliğe ve bölücülüğe pirim verildi. Demokrasi, insan hakları, özgürlük kavramları kullanılarak gerçekleştirilen algı operasyonlarıyla, Türk Milleti Atatürk’ten koparılmak istendi.
Atatürk şu demektedir: ‘Saygıdeğer ulusuma şunu öğütlerim ki, bağrından yetiştirerek başının üstüne dek çıkaracağı yöneticilerin mayasını çok iyi analiz edip, değerlendirsinler.’ Türk Milleti, bütün dünyayı hayrete düşüren bağlılığını sonsuza kadar devam ettirerek, büyük kurtarıcısı, gerçek dünya lideri Atatürk’ün öğütlerini mutlaka yerine getirecektir.
Dünya tarihi, aydınlıkla karanlığın mücadelesiyle doludur. Atatürk, dünya tarihinde, aydınlığın temsilcisi ve aydınlığın lideridir. Karanlıkta kalmayı isteyenlerin, karanlığı ısrarla savunanların aydınlığı anlamasını beklemek zordur. Ancak, biz Atatürkçülerin mücadelesiyle, karanlıklar mutlaka aydınlanacak, karanlıktan beslenenlerin oyunları bozulacaktır. Atatürkçü Düşünce, emperyal planları bozacak, aydınlanma mücadelesini sürdürecektir. Sonsuza dek…”

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ