Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,41 / Satış: 8,44
€ EURO → Alış: 10,00 / Satış: 10,04

1000 Suudi Gurbetçisi Bugün Yurda Dönüyor

1000 Suudi Gurbetçisi Bugün Yurda Dönüyor
  • 22.05.2020
  • 1.484 kez okundu

İlimiz Milletvekilleri, Mehmet Güzelmansur ve Serkan Topal başta olmak üzere, yapılan girişimler sonrasında, Türk Dışişleri Bakanılğı’nın Suudi Arabistan’daki gurbetçilerden bir kafileyi daha bugün yurda getirmek üzere hazırlıklarını tamamladığı bildirildi. Konuyla ilgili girişimde bulunanlar arasında olan Milletvekili Mehmet Güzelmansur, bugün Suudi Arabistan’a 5 uçağın giderek Türk yolcuları getireceği bilgisini verdi.
Milletvekili Güzelmansur’un paylaşımı şöyle:
“Suudi Arabistan’dan yurda dönmek için bekleyen kıymetli hemşehrilerim… TBMM Dışişleri Komisyonu ve TBMM Yurtdışı Türkler Akraba Topluluklar Alt Komisyonu’nun bir üyesi olarak, Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye uçuşların devam etmesi için Dışişleri yetkililerimizle ve Sayın Büyükelçilerimizle sürekli görüşme halindeyim. Bu görüşmeler sonucu, 22 Mayıs Cuma Günü (bugün) Riyad, Cidde ve Medine’den Türkiye’ye uçak kalkacağının bilgisini halkımıza sunarım. Riyad’tan 1 uçak, Cidde’den 3 uçak, Medine’den 1 uçak olmak üzere, toplam 5 uçak kalkacaktır. Uçuş seferleri için biletler konsolosluktan değil, Türk Hava Yolları’ndan temin edilecektir. Vatandaşlarımızın, Suudi Arabistan’dan çıkış konusunda (çıkış vizesi, kefil onayı vb.) gerekli koşulları taşıması ve uzun süre dönememe ihtimalini göz önünde bulundurmaları büyük önem arz etmektedir.
Bilet satın almak için telefonlar; 800 811 04 78 (Suudi Arabistan’dan ücretsiz), 0090 850 333 0 849, 0090 212 444 0 849.
Mağduriyetlerin giderilmesi, herkesin ailelerine kavuşmaları için ilgili kurum ve yetkililerle görüşmeye devam ediyorum. Güzel günlerde kavuşmamıza, yeniden bir araya gelmemize az kaldı.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ