Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

103 ağaç dikti

103 ağaç dikti
  • 26.11.2020
  • 268 kez okundu

Ülkücüler, Başbuğ’un 103.doğum günü anısına…

Hatay Ülkü Ocakları Derneği başkanı, yönetici ve üyeleri, dün öğle saatlerinde, MHP eski lideri merhum Alparslan Türkeş’in 103.doğum günü dolayısıyla 103 adet ağaç dikti.
Ülkü Ocakları Derneği yönetiminden, dünkü etkinlikle ilgili şu açıklama yapıldı:
“Yokluğunun 23. yılını yaşadığımız, doğum gününün103. yılında olduğumuz, milliyetçi ülkücü hareketimizin bu günlere gelmesi için ‘çileli yollar, tabutluklar, zulümler’ ifadelerini iliklerine kadar yaşamış, fakat buna rağmen bir an dahi tereddüt etmeden yürümeye devam etmiş Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğum günü münasebetiyle, Hatay Ülkü Ocakları il binamız önünde 103 adet fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdik. Başbuğumuz, ömrünü Türk Milletine adamış ve bu yolda bizlere, bizlerden de geleceğe taşımak üzere emanet edilmiş ülkücü hareket fikriyatını oluşturmuştur. Bizler, emanet edilen davamızı namus bilip, ülkümüzü ömrümüz son bulana dek taşımayı şeref bilen Başbuğumuzun evlatları olarak, bugün dikilen fidanları, başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve tüm Şehitlerimiz adına dikiyor, Hatay Ülkü Ocakları olarak da Ocak’ta yetişen tüm çocuklarımız ve gençlerimiz için geleceğe umutla bakmalarını sağlamak istiyoruz.
Başbuğ’un fidanları, davasına sahip çıkacak ve ömrünün sonuna kadar taşıyacaktır. Her genç, bir fidan, her fidan bir hayat.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ