Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

112’ye 4 ambulans

112’ye 4 ambulans
  • 29.01.2020
  • 1.000 kez okundu

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2020 model 4 adet ambulansı Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim etti. 4 adet ambulansın teslim töreni, Pazartesi günü İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlendi. Törene; İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emin Güler, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Pekmezci, Sağlık Hizmetleri-İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr.Mehmet Bardakçı, Destek Hizmetleri Başkanı Mustafa Alagöz, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Oğuz Ekinci, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Ebru Akçora ile sağlık yöneticileri ve çalışanlar katıldı.
Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, devletimizin sağlık sistemine yatırımlarının gün geçtikçe artarak devam ettiğini belirterek, 4 ambulansın teslim töreninde şunları söyledi:
“Gelişen yeni Türkiye yolunda, sağlık sistemine yapılan yatırımlar gün geçtikçe artarak devam etmektedir.
Şüphesiz bu yatırımlar arasında, acil sağlık sistemi içerisinde bulunan 112 Acil Sağlık ve UMKE Sağlık Hizmetleri de bulunmaktadır. Vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmetlerinin sunumuyla birlikte, sağlık hizmetlerinde memnuniyetin artığını da görüyoruz.
Tahsisi yapılan 4 adet ambulans; İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ne bağlı Defne, İskenderun, Reyhanlı ve Payas İlçelerinde bulunan Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli personelimize teslim edildi.
İl genelinde, özel sektöre ve kamuya ait tüm ambulansların sevk ve koordinasyonu sağlayan Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı bünyesine tahsisi yapılan 4 ambulans ile birlikte, toplamdaki ambulans sayısı 88’e yükseldi. Hem bu ambulansların ilimize tahsis edilmesinde hem de bugüne kadar ilimize sağlık alanında yapılan yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ambulansların ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ