Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

12 Eylül Davasının İdam Sanığı Şimdi Milletvekili…

12 Eylül Davasının İdam Sanığı Şimdi Milletvekili…
  • 15.09.2020
  • 992 kez okundu

Bundan tam 40 yıl önce, 12 Eylül askeri darbesi sonrası hakkında idam cezası istenen dönemin sanığı, şimdi Parlamentoda Milletvekili olarak, ülkesine ve iline hizmet etmeye çalışıyor. MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’dan söz ediyoruz.
Kaşıkçı, 12 Eylül’ün 40.yıldönümü mesajında, uğruna ömrünü adadığı Türk Milliyetçiliğinden daha önemli ya da peşinden yürümeye değer hiçbir şey olmadığını savundu. MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın, 12 Eylül’ün 40.yılında yayınladığı mesajı şöyle:
“Bir siyasi davanın, idam talebiyle yargılanan bir numaralı sanığı olarak burada bulunuyorum. Ruhi Kılıçkıran’dan Gün Sazak’a kadar, Şehit evlat ve kardeşlerimin ruhaniyetlerimin de şu anda bizimle beraber olduklarını biliyorum. Onlar da beni dinliyorlar. Dolu dolu yaşanmış bir ömrün şu merhalesinde, inanç ve prensiplerimden, şeref ve haysiyetimden, uğruna ömrümü ve bütün varlığımı adayıp harcadığım Türk Milliyetçiliği davasından daha ehemmiyetli, tamah etmeye, tenezzül etmeye, peşinde koşup yorulmaya değer bir şey olduğuna inanmıyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ