Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı

Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırı
  • 22.04.2019
  • 1.293 kez okundu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Ankara-Çubuk’ta katıldığı Şehit cenazesinde yumruklu saldırıya uğradı. Linç edilmek istenen Kemal Kılıçdaroğlu, güvenlik güçlerince koruma amaçlı bir eve alındı, ancak saldırı, provakatif gösteri ve eylemler burada da devam etti.

Kılıçdaroğlu’nun, koruma amaçlı alındığı ev için “Evi yakın” sloganları atıldı ve bir grubun taşlı saldırısına maruz kaldı. Kılıçdaroğlu, evde yaklaşık 1 saat tutuldu, çıkartılamadı. Takviye güvenlik güçleriyle olay yerinden yürüyerek uzaklaştırılan Kemal Kılıçdaroğlu, bu saldırılara boyun eğmeyeceklerini kaydederek, “Şehit, bizim şehidimizdir. Boyun eğmeyeceğiz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden özel getirtilen militanların bu saldırısına boyun eğmeyeceğiz. Bunların getirtilmesi, önce Şehidimize ve ailesine saygısızlıktır. Biz, ülkemizi, Şehitlerimizi seviyoruz. Asıl sevmeyen onlar. Bu yaptıklarının hesabını soracağız” açıklamasında bulundu.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yumruklu saldırıya, yurt genelinde, ilimizden ve yurt dışından kınama mesajları yağdı. Hatay’da CHP Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, CHP örgütleri ve belediye başkanları saldırıyı kınadı.
KILIÇDAROĞLU’NA SALDIRIYA KINAMA MESAJLARI…
HALİL İBRAHİM ÖZGÜN (CHP İl Başkanı):
Tüm varlığımızla Genel Başkanımızın arkasındayız!
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan organize saldırıyı kınıyor ve lanetliyorum. Sandıkta kaybedenlerin hazımsızlığının yarattığı nefret, sevgi ve barış politikamızla yeniden ve yeniden mağlup olacaktır. “Demiri ısıtanların demiri soğutamadığı” belli olmuş, zaten milletimiz de hükmünü yerel seçimlerde vermiştir. Devlet protokolünün yer aldığı Şehit cenazesinde bile güvenliği sağlayamayanlar, en hafif tabirle beceriksizdir. Provokasyona gelmeyiz. Ancak haddini bilmeyene de had bildirmek için gereğini yaparız. Herkesi aklıselimle sorumlu davranmaya ve demokrasinin sonuçlarını hazmetmeye çağırıyoruz. Tüm varlığımızla Genel Başkanımızın arkasındayız!”
MEHMET GÜZELMANSUR (Milletvekili):
“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Şehit cenazesinde yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırının vicdanımda yarattığı acının tarifi yok. Topluma ekilen kin, nefret ve nifak tohumları, yerini barışa ve kardeşliğe bırakmalıdır. Yapılan saldırı demokrasiye yapılmıştır. Yandaş medyada, meydanlarda oluşturulan siyasetin nefret diline inat, birlik ve beraberliği savunacağız. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Genel Başkanımız yalnız değildir.”
İSMET TOKDEMİR (Milletvekili):
“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Çubuk’ta Şehit cenazesinde, bir grup tarafından saldırı girişiminde bulunuldu. Bu saldırı; Türkiye’de kutuplaşmanın, ötekileştirmenin, nefret söyleminin nerelere gelebileceğini gösteriyor. Şehitlerimize son görevimizi yaparken yapılan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz
Bu saldırı yalnızca Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na değil, ülkemizin birlik, bütünlük ve huzuruna kastedenler tarafından yapılmıştır. Unutulmamalıdır ki, Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir.”
LÜTFÜ SAVAŞ (Hatay BŞB Başkanı):
“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı Şehit cenazesinde yapılan saldırıyı kınıyor, toplumsal sağduyunun hakim olmasını temenni ediyorum.”
İBRAHİM GÜZEL (Defne Bel.Bşk.):
“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğluna Şehit cenazesinde yapılan bu alçakça saldırıyı esefle kınıyoruz. Şehidimizin cenazesini siyasi emeller uğruna kullanan provokatörlerin en kısa zamanda yargı karşısına çıkarılmasını talep ediyoruz. Genel Başkanımıza yapılan bu saldırı, ülkemiz üzerine ekilen kin, nefret ve nifak tohumlarının sonucudur.”
BEKİR ATAHAN (CHP il Yöneticisi)
“Genel Başkanım Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan, bir saldırının ötesindedir. Organize edilmiş bir linç girişimidir. Genel Başkanımı terör ile iltisaklandırmaya çalışanlar; önce gitsin Barzani’yi kimin ülkemize getirdiğine, Habur’dan teröristleri davullarla-zurnalarla kimlerin geçirdiğine baksınlar. Yalnız değilsiniz Sayın Genel Başkanım.”
GÖKAL GÖKDEMİR (CHP Antakya İlçe Bşk):
“Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, Şehidimizin cenaze töreninde yapılan alçakça, korkakça ve kahpece saldırıyı kınıyoruz. Mehmetçiğimizi Şehit eden teröristlerle, bu saldırıyı yapanlar arasında hiçbir fark yoktur. Her iki saldırı da, toplumu ve dolayısıyla devleti bölmeyi hedefliyor.
Bu saldırıyı düzenleyenler ve arkasındaki grubun bütünüyle yargı önüne çıkarılması ve gözü dönmüş güruhun cezalandırılması zorunludur.”
BÜLENT ÇILDIR (Ant.Bel.Meclis İP Üyesi):
“Kimse bizim milliyetçiliğimizi, vatanseverliğimizi sorgulamasın. Haddi değildir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, Çubuk’taki Şehidimizin cenazesinde saldıranlar, ülkemizin geleceğine gölge düşürmüşlerdir. Türkiye’de kutuplaşmanın, ötekileştirmenin, nefret söyleminin nerelere gelebileceğini gösteriyor. Şehitlerimize son görevimizi yaparken yapılan bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”
MEHMET GÜZELYURT (DSP Defne Bel.Bşk.Adayı):
“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyor, toplumsal barışın tesisinde kardeşliğin, demokrasinin ve sağduyunun hakim olmasını temenni ediyorum.”
NAFİZ ÖZCAN (Siyasetçi, İnş.Müh)
“Yetkili yetkisiz herkese sesleniyorum. Artık milleti kutuplaştırıcı söylem ve davranışlardan vazgeçelim. Bunu yapanlara karşı duyarlı olalım. Bu işin sonu, ülkemiz açısından tehlikeli bir viraja doğru gidiyor. Bu gemi batarsa, herkes içerisinde. Hepimiz aklımızı başımıza toplayalım. 64 yaşındaki bir TC vatandaşı olarak, herkesi göreve davet ediyorum. 70’li yıllardan itibaren bu filmleri çok gördük.”-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ