Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 26.04.2019
  • 1.157 kez okundu

İskenderun Belediyesinde atamalar
4 Birim Müdürü Değişti
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, daire müdürleri arasında değişiklikler yapıyor. Başkan Fatih Tosyalı’nn atadığı, İskenderun Belediyesi’ndeki yeni Birim Müdürleri şunlar:
-Park-Bahçeler Müdürü:
Bülent Temel
-İmar Müdürü: Bülent Atik
-Destek Hizmetleri Müdürü: Ergün Saydam
-Kültür Müdürü: Suat Metin Sarı

Balık merakı can aldı
Dengesini yitirdi, Asi’ ye düştü, öldü…
Reyhanlı’da bir kişi, olta ile balık tutmakta olduğu sırada dengesini yitirdi ve Asi Nehri’ne düştü. Nehre düştükten sonra suyun debisiyle beraber sürüklenen 67 yaşındaki Sabit Yıldırım adlı kişi, av merakının kurbanı oldu.
Reyhanlı ile Kırıkhan arası bir yerde, Asi Nehri’nde balık tutan Sabit Yıldırım’ın saatler sonra çıkarıldığı nehirden baygın halde götürüldüğü Kırıkhan Devlet Hastanesi’nde kurtarılamayarak öldüğü öğrenildi.

TIP Doktorları Diploma Töreni
21 Haziran’da
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tayfur Sökmen Tıp Fakültesi mezunları, 21 Mayıs günü diploma alıyor. Yapılan MKÜ duyurusunda, “Üniversitemiz Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 21/06/2019 tarihinde saat 18.30’da, Amfi Tiyatro’da, Mezuniyet Töreni gerçekleştirilecektir” denildi.

Antakyalı genç kayıp!
Antakya’da ikamet eden Ümmet Tokmak adlı kişinin kayıp olduğu bildirildi. Eşi Aynur Tokmak, 15-16 gündür haber alamadığı eşinin eve dönmesini istedi. Evden ayrıldıktan sonra bir dolmuşa bindiği kamera kayıtlarında görünen Ümit Tokmak’ın 3 yaşında kız babası olduğu, eşi ile hiçbir sorunu olmadığı belirtiliyor.

İşsiz mühendisler
Sayı 91 bine çıktı
Ekonomideki son gelişmelerin ücretliler üzerindeki etkisini inceleyen Makine Mühendisleri Odası, krizin sanayi sektöründe odaklandığına dikkat çekti, işsiz mühendis sayısının 91 bine çıktığı bilgisini paylaştı.

Otopark şartı
Kaldırım ve caddelere park eden araçlar nedeniyle esnaf ve sanatkârın dükkânının önünün de kapandığını hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kentsel dönüşüme giren, sıfırdan yapılan yeni binalarda otopark birinci öncelik olmalı” dedi.

MKÜ Gençlik Festivali
Pazartesi Ve Salı…
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ), Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ile yapılan protokol çerçevesinde Türkiye’nin en büyük gençlik festivaline ev sahipliği yapacak. 29-30 Nisan 2019 tarihlerinde Tayfur Sökmen Kampüsü Spor Salonu ve stadyumda gerçekleşecek etkinliklerle, öğrencilerin spor, müzik ve eğlenceye doyacağı kaydedildi. Festivalin ilk gününde saat 20.00’de DJ Hakan Kabil’in sahne alıp gençlere unutulmaz dakikalar yaşatması planlanırken, saat 21.30’da ise Athena Grubu, konseri takip eden dinleyicilere birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek. Gece, sürpriz etkinlikler ve şovlarla devam edecek. Hatay MKÜ’de 29-30 Nisan Pazartesi ile Salı günleri düzenlenecek müzik etkinliklerine tüm personel, öğrenciler ve yakınlarının davetli olduğu duyuruldu.

Candan Erçetin Antakya Konseri Bugün
Sümerler Amfi’de…
Türk müziğinin sevilen seslerinden Candan Erçetin, Kerki-Solfej ile birlikte güneye iniyor. Hatay, Adana ve Gaziantep’te sahneye çıkacak olan sevilen sanatçı, bugün ilimiz Defne ilçesi Sümerler Amfi Tiyatro’da sesi ve danslarıyla hayranlarını büyüleyecek.
Müzikseverler tarafından beğenilen pek çok hit şarkısı bulunan Candan Erçetin, deneyimli orkestrası ve her zamanki sahne enerjisiyle en sevilen şarkılarını bugün Hataylılar için seslendirecek. Konser için hazırladığı özel repertuarıyla gönülleri fethetmeye hazırlanan Candan Erçetin’in, dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatması bekleniyor.

İdlib’e 32 tırlık insani yardım
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından, Suriye’nin İdlib kentine 32 tır insani yardım gönderildi. BM’nin yardımlarını taşıyan 32 tır, Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapı-sı’ndan geçti. Tırlardaki insani yardım malzeme-lerinin İdlib ve kırsalındaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı öğrenildi.

Yeni Genel Sekretere tebrik ziyaretleri …
Arsuz Hz. Fatma Anaokulu idarecileri ve okul aile birliği üyeleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Genel Sekreteri Nihat Tazeaslan’ı ziyaret etti, tebriklerini iletti. Yakın zamanda göreve başlayan Tazeaslan’a nezaket ziyaretinde bulunan, okul müdürü Pınar Avcıoğlu ve beraberindekiler başarı dileklerini ileterek plaket takdim etti.
Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tazeaslan da eğitimci misafirlerine teşekkür etti.

Antakya Belediyesi’nden yol iyileştirme çalışmaları …
Antakya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri şehir genelinde bozuk, hasar görmüş, araç ve yayaların geçişinde sıkıntı yaşanan yollarda iyileştirme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, asfalt yada parke ayırımı yapmaksızın vatandaşların mağduriyet yaşamalarına sebep olan, araçların geçişlerinde sıkıntı yaratan tüm yollarda başlatılan yol iyileştirme hizmetinin aralıksız devam ettiği belirtildi.
Açıklamada, yürütülen hizmet kapsamında Akevler ve Emek Mahallelerinde bozulan yolların, yol iyileştirme hizmeti kapsamında onarıldığı, eskisinden daha iyi hale getirilen yollarda çalışmaların hızlıca tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunulduğu ifade edildi.

Ankara Kızılcahamam’da
AK Parti’nin 28. Değerlendirme ve İstişare Kampı, bugün Kızılcahamam’da başlıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kamp, 26, 27 ve 28 Nisan’da Kızılcahamam Eliz Otel’de gerçekleştirilecek.
Kampa AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri, kadın ve gençlik kolları MYK üyeleri, il kadın ve gençlik kolları başkanları, büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanları, büyükşehir belediye meclis başkanvekilleri, il genel meclis başkanları ile kabine üyeleri katılacak.
Erdoğan’ın yarın yapacağı açılış konuşması ve 28 Nisan Pazar günü yapacağı kapanış konuşması, basına açık olacak.

MKÜ’de Hemşire Adayı Mezuniyeti
13 Haziran’da…
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Yüksekokulu’ndan mezun olacak hemşire adayları, Mayıs ortasında diploma alıyor.
MKÜ duyurusunda, “Üniversitemiz Hatay Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından 13/06/2019 tarihinde saat 14.00’da Atatürk Konferans Salonu’nda Hemşirelik Öğrencileri Mezuniyet Programı gerçekleştirilecektir” denildi.

MKÜ’de Resim Bölümü Mezunları Sergisi
30 Nisan Salı Günü…
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Eğitim Fakültesi Resim Bölümü mezunları, önümüzdeki hafta sergi açıyor.
Yapılan MKÜ duyurusunda, “Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Programı 4. sınıf öğrencileri tarafından Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahman Eren’in danışmanlığında, 30 Nisan Salı günü saat 12.30’da, merkezi yemekhane girişi fuaye alanında Mezuniyet Sergisi gerçekleştiri-lecektir” denildi.

Proje ve hizmetler
Başkanlığa seçilmesinden bugüne ‘tebrik’ ziyaretlerini kabul etmeye devam eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’da önemli projeleri ve hizmetleri hayata geçireceklerini belirtti.

Gözler Meclis’te
Kamu personelinin 3600 ek gösterge beklentisiyle ilgili taslak çalışmaların yakında dönemde Meclis gündemine gelmesi bekleniyor.

e-devlet hizmeti
“Kişi Vekaletnameleri Sorgulama” hizmeti ile 1 Mart 2016 tarihi sonrası noterler aracılığı ile verilen vekaletlerde, vekil, azil ve istifa bilgileri e-Devlet üzerinden görüntülenebilecek.

Depresyona tavsiye
ArelPDR Vekil Müdürü Uzman Psikolog Simay Okşan Oral: “Bahar aylarında kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlayacak formüller var. Olabildiğince gün ışığı alan, aydınlık ve ferah yerlerde zamanınızı geçirmeye çalışın. Fırsat bulduğunuz her an kendinizi dışarı atıp yürüyüş yapın, güneş ışığı alın.”

Soğan hasadı
Hatay’da 20 bin dekar alanda turfanda soğan hasadına başlandı. Hasat 20 Mayıs’a kadar devam edecek.

e-ticaret büyüdü
Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü” raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı.

Emniyet dersi
Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Mehmet Akif Ortaokulu bahçesinde konuşlandırılan Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına ait simülatör yardımıyla, emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

İsmi okula verildi
Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2016 yılında şehit olan Polis Özel Harekat Komiser Yardımcısı Ayhan Kıymacı’nın adı Dörtyol Ziya Gökalp İlkokulu’ndaki okuma bahçesinde yaşatılacak.

Kazandıran oyun
Turkcell’in dijital markası Lifecell, yepyeni bir oyunla müşterilerine internet kazandırıyor. Genel skorun 100 milyon olması durumunda oyunu oynayan tüm katılımcıların her biri günlük, haftalık ya da aylık 10 GB internet kazanabilecek.

Ekran uyarısı
Dünya Sağlık Örgütünden, 5 yaşın altındaki çocukların sağlıklı şekilde büyüyebilmeleri için ekran başında daha az vakit geçirmeleri gerektiği belirtildi.

Esnafın uyarısı:
Tek KDV uygulansın
TESK açıklamasında, “Hem gıda ürünlerinin fiyatlarının ucuzlaması hem de KDV uygula-malarındaki sorunların ortadan kalkması için gıdada tek oran uygulanmalı, bu da hem toptan alışta hem perakende satışta yüzde 1 olmalı” denildi.

Aşı uyarısı
Anne ve babalara
Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Aşı Enstitüsü: “Son zamanlarda, ülkemizde çocukları-na aşı yaptırmayan ailelerin sayısı tehlikeli bir şekilde artmaktadır. Bu artış devam ettiği takdirde önümüzdeki yıllarda büyük salgınlar kaçınılmaz olacaktır.”

Hüsnü Mahalli, Samandağ’da Panele katılıyor
Ortadoğu ile ilgili geniş bir bilgi birikimi bulunan Araştırmacı Gazeteci-Yazar Hüsnü Mahalli, bugün Hatay’da. Hüsnü Mahalli, bugün akşam saat 18.00’de, Samandağ eski nikah salonunda “Ortadoğu’da Değişen Dengeler, Suriye ve Türkiye” konulu bir sunumda bulunacak.
Aynı etkinlikte, Hatay-Samandağlı olan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları da bir sunum gerçekleştirecek.

MKÜ Personeli Otobüs Hizmeti
İptaller Var
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde (MKÜ) kampüste çalışan personele yönelik ulaşım hizmetinde aksamalar oldu. MKÜ duyurusunda, “Üniversitemize ait olan resmi plakalı servisler, 3 günlük program yoğunluğu sebebiyle Çarşamba akşam, Perşembe(dün) sabah ve akşam, Cuma sabah ve akşam olarak iptal edilmiştir” denildi. MKÜ duyurusunda, bu servisleri kullanan personelin mağduriyet yaşamaması için diğer servisleri kullanabilecekleri de hatırlatıldı.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ