Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

HATSU, Altınözü’nde içme suyu hatlarını yeniliyor …

HATSU, Altınözü’nde içme suyu hatlarını yeniliyor …
  • 30.04.2019
  • 558 kez okundu

Sağlıklı yaşama katkı …

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), “Temiz ve Sağlıklı Çevre” ilkesiyle kanalizasyon ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaların Altınözü ilçesinde de sürdüğünü bildirdi.
Atık suların sağlıklı şekilde toplanması ve kanalizasyon ihtiyacını karşılamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüğü belirtilen Genel Müdürlük, Sofular Mahallesi’ne 300’lük betonarme borularla 150 metre döşenen kanal hattı ile işlevini yitirmiş atık su hattının yenilendiğini belirtti.
Sağlıklı yaşama katkı sağlandığını ve çevre kirliliğinin önüne geçildiğine dikkat çeken HATSU, mahallelerdeki atıksuların modern yöntemler ile toplanması ve çevreye zarar vermeyecek hale getirilmesi adına atıksu hattı döşeme çalışmalarının kent genelinde sürdüğünü vurguladı.
Teknik personel gözetiminde yapılan söz konusu çalışmada 1 paletli ekskavatör, 1 kepçe, 1 kamyon ve 5 personelin görev yaptığını açıklayan HATSU, şebeke hatlarının güzergahları planlanırken tüm cadde ve sokaklardaki evlerin atıksu sistemine bağlanabileceği prensibinin esas alındığını aktardı. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ