Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

150 Suriyeli Yetim Çocuk Zeytin Topladı…

150 Suriyeli Yetim Çocuk Zeytin Topladı…
  • 30.10.2020
  • 170 kez okundu

Barış dilekli balonları havaya uçurdu

İlimiz Reyhanlı ilçesinde Suriyeli yetim çocuklar için inşa edilen Reyhanlı Eğitim Köyü’nde bu yıl 4’üncüsü gerçekleşen ‘Zeytin Toplama Şenliği’ coşku içinde geçti. Çocuklar, koronavirüs tedbirlerine uyarak, barış ve kardeşlik için zeytin topladı.
Reyhanlı Eğitim Köyü’nde düzenlenen Zeytin Toplama Şenliği’nde gönüllerince oynayan Suriyeli yetim çocuklar, ayrıca barış dileklerinin yazıldığı balonları da gökyüzüne bıraktı. Çocukların ilk elden zeytin toplamaları ve eğlenceli bir gün geçirmeleri adına, 22 dönüm zeytin bahçesinde Yetim Vakfı’nca düzenlenen etkinlikte, koronavirüs tedbirleri gereği sosyal mesafeye uyuldu ve 150 Suriyeli yetim çocuk, ağaçlardan zeytin topladı. Büyük bir heyecanla dallara uzanan çocuklar, gruplara ayrılarak kendi aralarında zeytin toplama yarışı da düzenledi.
Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar, şunları söyledi:
“Zeytin aynı zamanda barışın sembolüdür. Yetim çocuklarımızın üzerinden dünyaya barış mesajı vermek istiyoruz. Daha önce de olduğu bu yıl da bir araya geldik. Gerçekten güzel faaliyetler yapılıyor. Yetim köyümüz, Suriye’den gelen çocuklarımızın güzel bir eğitim almaları kol kanat germeleri açısından önemli bir fonksiyondur. Bu şenlik, güzel günlerin gelmesine de vesile olsun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ