Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

1527 Kişi İmzaladı

1527 Kişi  İmzaladı
  • 21.07.2018
  • 1.086 kez okundu

Yeşil Alan Israrı

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Antakya’nın tarihi yakasında bir ‘İŞHANI’ yapmakta ısrarlı görünüyor, ancak bu konuda imza vermeye devam edenler de, yaşam alanlarında daha fazla beton istemediklerinin altını özenle çiziyor.

En önemli paylaşım platformlarından biri olan ve kamuoyu oluşturmada ciddi bir etkinliği bulunan https://www.change.org sitesinde Antakya Vakıf İşhanı yeri için ‘yeşil alan olsun’ diyenler 1527 imzaya ulaştı. Ancak imzacıların kalabalığına her gün yenileri ekleniyor.
Bu konudaki beklentiler Hatay kent idarecileri ile paylaşılırken, verilen mesaj ise şöyle:
“Modern bir kent olmanın altın kuralı, şehrin yeşil alanlarının korunması ve artırılması ilkesinden geçmektedir. Avrupa’da orta sınıf şehirlere baktığımızda, hatta ve hatta ülkemizde bazı şehirleri incelediğimizde, Hatay’ın ve özellikle Antakya’nın ne kadar yeşil alan fukarası bir şehir olduğunu daha iyi anlayabiliyoruz. Şehirlerde artan nüfus, insanların enerji ve temiz hava alacakları yeşil alanların yokluğu, çocuklarımızın cep telefonu ve bilgisayar bağımlısı birer birey olarak yetişmelerine sebep olmaktadır.
Değerli Antakyalı Hemşehrilerimiz ve milletimiz… Geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Atatürk Caddesi’nde yeni yıkılan Büyük Antakya Oteli’nin yerinin ve Saray Caddesi girişindeki Vakıflara ait Mehmet Şah Vakıf İşhanı’nın halka açık yeşil alan olarak bırakılması hususunda fikirlerini beyan etmişlerdir. Bunun yanında, şehrin dinamikleri için oldukça önemli bir role sahip olan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası da bu fikirden yanadır ve bu kampanyayı düzenleme gereği duyulmuştur.
Daha yeşil, daha medeni, daha güzel bir Antakya için yıkılan Büyük Antakya Oteli’nin ve yıkılmakta olan Mehmet Şah Vakıf İşhanı’nın bulundukları alanların yeşil alan olarak tasarlanması ve halkımızın hizmetine sunulması gerekmektedir.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ