Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 24.04.2017
  • 966 kez okundu

Savaş’tan taziye mesajı
Hatay BŞB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Nisan Cuma günü saat 09.30’da Şırnak’ın Uludere ilçesinde, terör örgütünün güvenlik güçlerine karşı gerçekleştirdiği hain saldırı sonrası iki askerimizin şehit olması dolayısıyla bir taziye mesajı yayınladı.
Başkan Savaş’ın mesajı şöyle:
“Hain pusuda 2 vatan evladımızın şehit olduğunu, 2 askerimizin ise yaralı olduğunu büyük üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım. Türk Milletinin huzurunu ve ülkesinin bölünmez bütünlüğünü kendi canından üstün tutan iki kahraman vatan evladını daha şehit vermenin acısı içerisindeyim. Adı ne olursa olsun, nerden gelirse gelsin, terörden beslenen hiçbir odak amacına ulaşamayacak. Bir arada, kardeşçe yaşamaktan asla vazgeçmeyecek olan aziz milletimiz her zaman olduğu gibi birlik içinde kalarak hainlere en iyi cevabı verecektir. Yaralı askerlerimize acil şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli Ailesine baş sağlığı dilerim. Türk milletinin başı sağ olsun.”

ÖZTÜRK’ün acılı günü
Kayınvalidesi Vefat Eti
Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk, kayınvalide acısı yaşadı.
ÖZTÜRK’ün kayınvalidesi Emine Kerimoğlu vefat etti.
ANTAKYA, merhumeye Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Okul Müdür Yardımcılığı için
MÜLAKAT ŞARTI
22 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete de yayımlanan yönetmeliğe göre, eğitim kurumlarında yönetici olmak için ‘sözlü sınavda başarılı olma’ en temel kriter oldu. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı Genelgesiyle, Müdür Yardımcılığı için yazılı sınav şartı da kaldırıldı.
Müdür olmak için; en az bir yıl müdür başyardımcısı, müdür yardımcısı, müdür yetkili öğretmen olarak çalışmış olmak gerekiyor. (Ayrı ayrı toplam bir yıl da olabilir)… Örneğin 6 ay müdür yetkili (6 ay müdür yardımcılığı), Müdür Yardımcısı ya da başyardımcısı olmak için ise yönetici olarak çalışmış olmak ya da en az 4 yıllık öğretmen olarak çalışmış olmak yeterli.
Müdür ya da Müdür Yardımcısı/Başyardımcı-sı olmak isteyenler (mevcut yöneticilerden 4 ya da 8 yılını dolduranlar dahil), önce başvuru yapacaklar, ardından yönetmelik ekindeki değerlendirme forumuna göre boş kadronun 3 katı sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınavı sonrasında sözlü sınav puanı ile değerlendirme formu puanının ortalaması alınarak atamaya esas puan belirlenecek.

Suriyeli öğrencilere
KIRTASİYE İHALESİ BUGÜN
Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçelerdeki geçici eğitim merkezlerinde eğitim görmekte olan Suriyeli öğrencilere yönelik kırtasiye alımı yapıyor. İhale bugün. İhale ile ilgili duyuru şöyle:
“İlçemizde faaliyet gösteren Geçici Eğitim Merkezindeki ‘Suriyeli Öğrencilere Yönelik Doğrudan Nakit Aktarımı’ doğrultusunda 24/04/2017 Pazartesi günü saat 10:00’da Pazarlık usulü (21-b) ile 3 Kalem Büro ve İşyeri Mal ve Malzeme Alımları ihalesi yapılacaktır. İhaleye katılmak isteyen firmaların Ekap üyelikleri bulunması halinde, Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.”

TABLET BİLGİSAYAR İÇİN
TABAN PUANLAR…
Milli Eğitim Bakanlığı, 2017-2018 eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerinde eğitimlerine devam edecek 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik tablet bilgisayar uygulamasını 11 Şubat-9 Nisan arasında gerçekleştirdi. Uygulamada, yetenek alanlarına ve sınıf düzeylerine göre bireysel incelemeye hak kazanan öğrenciler için taban puanlar Türkiye ortalaması üzerinden belirlendi. Grup tarama uygulamasında, 1. sınıflar için 60, 2 ve 3. sınıflar için 70 soru soruldu ve her soru 10 puan olarak değerlendirildi.
Taban puanlar şöyle:
Sınıf Düzeyi Zihinsel Resim Müzik
1.sınıflar 320 320 300
2.sınıflar 470 450 440
3.sınıflar 520 510 480

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ