Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

1647 Ton Çöp-Atık

1647 Ton Çöp-Atık
  • 14.10.2017
  • 1.057 kez okundu

Hatay BŞB Ekipleri, Hatay sahillerinden 2 yıl 9 ayda toplam 1647 Ton çöp-atık topladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi adına Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ahmet Dolgun, dün sona eren İskenderun’daki Uluslararası Körfez Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, Hatay’ın deniz ve sahillerinde gerçekleştirilen temizlik çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.
BŞB Birim Müdürü Ahmet Dolgun, deniz temizliğinde kullanılan araç ve ekipmanları tanıtırken, deniz ve sahillerden, çalışmalara başlandığı ilk yıl olarak 2015 yılında 150, 2016 da 613 ton, 2017 Eylül ayı itibari ile 884 ton atık toplandığı bilgisini verdi. BŞB temsilcisi Dolgun, İskenderun Körfezi’nin temizliğine büyük katkı sağlayacak olan gemilerden atık alınması projesini de katılımcılarla paylaştı. Hatay’ın deniz ve sahillerinde yapılan temizlik ve bakım çalışmaları için paydaşların bir araya getirilmesi ve bilgilendirilmesinin amaçlandığı sempozyumda, İskenderun Körfezi ile ilgilenen tüm üniversite, sanayiciler, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili bölümlerindeki kişileri bir araya getirecek, kaynaştıracak, bilgi paylaşımı ve yeni projeler geliştirilmesi için müzakere ortamı yaratmanın sempozyumun asıl amaçları arasında olduğu ifade edildi.
Ayrıca, sempozyumun sonunda, İskenderun Körfezi ile ilgili tüm bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve üniversitelerin bir araya gelip İskenderun Körfezi konusunda yapılan çalışmaların izleneceği, ileriye yönelik hedeflerin belirleneceği, ortak sorunlara çözüm aranacağını belirtildi.     -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ