Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 24.02.2020
  • 282 kez okundu

CHP’de çok merak edilen
Kurultay Delegeleri…
CHP’nin dün gerçekleşen İl Kongresi ile çok merak edilen kurultay delegeleri belli oldu. CHP’de 22 kişilik kurultay delegeliği listesinde şu isimler bulunuyor:
Turgay Abacı, Mehmet Altınöz, Hakan Çankır, Ender Çolakoğlu, Müfid Ergin, Birol Ertem, Refik Eryılmaz, Necmettin Güler, Hikmet Hatunoğlu, Ali Karaçay, Nazım Kırık, Ümit Kutlu, Servet Mullaoğlu, Mustafa Özen, Gökhan Özer, Yılmaz Öztürk, Akın Parlakyıldız, Hasan Ramiz Parlar, Lütfü Savaş, Mahmut Şirin, Nermin Yıldırım Kara, Fevzi Yüksel.

7 kişiden biri
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Alper Sönmez, “Ülkemizde her 7 kişiden birisi diyabet hastası olup, sağlık bütçemizin yaklaşık dörtte biri diyabete harcanmaktadır” dedi.

Meclis mesaisi
TBMM’de bu hafta, ürün güvenliği ile çarşı ve mahalle bekçileri düzenlemesine ilişkin kanun teklifleri ele alınacak.
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ise ekonomiye ilişkin “torba kanun teklifi” görüşülecek.

Ticaret Müşavirleri
‘Bir Tık Uzaklıkta’
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Hayata geçirdiğimiz ‘Müşavire Danışın’ uygulaması sayesinde iş dünyamızın ticaret müşavir ve ataşelerimizle iletişimini kolaylaştırmayı, etkinleştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

1,5 milyonu buldu
Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Çevik, özel okula giden öğrenci sayısının 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunda 1,5 milyonu bulduğunu söyledi.

Bir gün izin
İçişleri Bakanlığı talimatıyla, Emniyet personelinin moral ve motivasyonunun artırılması amacıyla hazırlanan Genelge, 81 İl Emniyet Müdürlüğüne gönderildi. Genelge kapsamında, Polislere, evlilik yıl dönümlerinde bir gün izin verilecek.

Hurda teşviki bitti
2. El’de fiyat arttı
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, ikinci el araçlardaki fiyat artışına ilişkin olarak, “İkinci eldeki araçların bu kadar değerlenmesinin ana nedeni hurda teşvikinin sona ermesidir” dedi.

Gençlere iş fırsatı
Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan ve üniversiteli gençler için istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlamayı amaçlayan “Yetenek Her Yerde” kariyer fuarlarının ikincisi, 24-25 Şubat 2020 tarihinde Edirne’de başlayacak.

Kalfa da, Usta da
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı mesleki eğitim merkezlerinden kalfalık belgesi alanların sayısı, 2019’da bir önceki yıla göre yüzde 59 artarak 98 bin 787, ustalık belgesi alanla-rın sayısı da yüzde 126 ar-tarak 78 bin 172’e yükseldi.

Soyadı değişikliğine
e-Devlet’ten başvuru
Evli veya boşanmış kadınların kullandıkları veya kullanacakları soyadlarına ilişkin başvuruların, e-Başvuru sistemi kapsamında e-Devlet’ten alınabildiği belirtildi.

HAMDİ BAYIRLI VEFAT ETTİ
Antakya’nın tanınmış simaları, Ercan-Nezih ve Zeki Bayırlı kardeşlerin babası Hamdi Bayırlı vefat etti.
Sümerler Mahallesi sakini Hamdi Bayırlı’nın cenazesi, dün saat 15.30’da kaldırıldı ve şehir mezarlığında defnedildi.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

TEKNOFEST desteği
SANKO Holding bünyesinde çalışan mühendisler, “TEKNOFEST 2020 Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali” kapsamında gerçekleştirilecek “Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması”na katılacak öğrencilere mentorluk desteği sağlayacak.

M.Lütfi Güçlü Vefat Etti
Antakya’nın en eski müteahhitlerinden, İş İnsanı M.Lütfi Güçlü vefat etti. Cuma günü vefat ettiği öğrenilen M.Lütfi Güçlü’nün Cumartesi günü öğle namazı sonrası mezarlık kompleksinden kaldırılan cenazesi, şehir mezarlığında toprağa verildi. Antakyalı İnşaat Mühendisi Mehmet Güçlü, Hüseyin Güçlü, Hatice ile Nurdan kardeşlerin babası, Gülunur Güçlü’nün eşi M.Lütfi Güçlü ruhuna, 24 Şubat Pazartesi günü (bugün) Antakya Mezarlık Kompleksi’nde ikindi namazı sonrası Kur’an hatmi okutulacağı duyuruldu.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

İskenderun PAC’da yol çalışması
Dönmez Durağı Kapalı…
Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB), İskenderun’da gerçekleştireceği yol revize çalışmaları nedeniyle, bölgedeki dönmez minibüs durağı ve çevresinin kapalı tutulacağını duyurdu. Hatay BŞB duyurusunda, “İskenderun ilçesi Tayfur Sökmen Bulvarı ile İsmet İnönü Bulvarı (Pac Meydanı) arasında yapılan Battı-Çıktı Projesi’ni revize etmek adına başlatılacak olan çalışma kapsamında, 23 Şubat Pazar günü gece saatlerinde, Tayfur Sökmen Bulvarı’ndan İsmet İnönü Bulvarı’na (Pac Meydanı) giden yan yol (Dönmez mevkii minibüs durakları) ulaşıma kapatılacaktır. Yapılacak olan yönlendirme ve levhalar ile birlikte, alternatif yol olarak, Sahil Bulvarı’ndan gelecek olan sürücülerin Osmangazi Caddesi’ni (kapanan yolun arka sokağını) kullanmaları rica olunur” denildi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ