Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

2 AKP’linin hedefinde Lütfü Savaş var:

2 AKP’linin hedefinde Lütfü Savaş var:
  • 24.10.2020
  • 1.417 kez okundu

ÖZEL: Kale-Işıklı yolu sana bağlı, neden yapmıyorsun?

YAVUZ: Yılanlı yolu Büyükşehir’e ait, onlar yapmayınca biz yapıyoruz!

AK Parti Milletvekili Abdulkadir Özel, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, uhdesindeki Kale-Işıklı yolunu neden yapmadığını sorarken, Kırıkhan’ın AKP’li Başkanı Ayhan Yavuz da, Yılanlı yolunun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olduğunu kaydetti ve “Yolu biz yapıyoruz” açıklaması yaptı.
ÖZEL: BŞB Başkanı izin bekliyormuş! Söyleyin yardımcı olalım…
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Hatay Valiliği’nce Arsuz-Çevlik arası 26 km’lik yolun yapılması ile ilgili olarak BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ın “Bu yolu biz yapacaktık, Valilik istedi, verdik” sözleri üzerine şunları paylaştı:
“Şaşırdık mı? Tabi ki hayır. Büyükşehir Belediye Başkanı, geçen gün, ‘Karayolları, Çevlik-Kale yolunu nasıl yaptıysa, Kale-Işıklı arasını da yapsın’ dedi. 1) Çevlik-Kale arasını, Karayolları değil, Valilik YİKOB yaptı.
2) Kale-Işıklı arası, Büyükşehir Belediyesi’nin yol ağında ve onun görevi.
Paran mı yok?
‘2019’da o yolu zaten ben yapacaktım’ dediğin parayı, ki o yol yaklaşık 100 milyona mal oldu, nereden bulacaktın? 3) Şayet paran varsa, görevin olan Kale-Işıklı yolunu neden yapmıyorsun? 4) Borçlanarak yapacak idiysen, gel borçlanma yetkisi verelim, yolu yapıver.
Yeni bir yalanı daha tedavüle sokmuşlar…
‘Madenli-Serinyol arası yolu yapacağız, fakat kurumlardan izin bekliyoruz’. ‘İzin beklenen kurumlar hangileri’ diye soruyoruz, cevap yok. Hangi kurumdan izin istiyorsanız, söyleyin birlikte takip edelim, alalım izinleri. Doğruysa tabi!”
YAVUZ: BŞB’nin yapması gereken yolu biz yaptık
Kırıkhan’ın AKP’li Belediye Başkanı Ayhan Yavuz da, Büyükşehir sorumluluğunda olup da yapılmayan yolu yine kendilerinin asfaltladıklarını söyledi. Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Büyükşehir Belediyesi adresini göstererek şöyle dedi:
“Büyükşehir’e ait olan yolu Kırıkhan Belediyesi olarak yine biz yapıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Yılanlı Mahallemizin yolunu, Kırıkhan Belediye ekiplerimiz tarafından sathi asfalt şeklinde yine biz yapıyoruz. Yılanlı Mahalle halkımıza ve ilçemize hayırlı olsun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ