Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

2 Ekim’de ‘Perde’ diyecek…

2 Ekim’de ‘Perde’ diyecek…
  • 28.09.2019
  • 470 kez okundu

2 Ekim Çarşamba saat 21:00’da Defne Sümerler Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenlerine merhaba demeye hazırlanan Fırat Tanış, “Gelin Tanış Olalım” diyecek.

Semih Çelenk’in yazdığı ve yönettiği “Gelin Tanış Olalım”da, Fırat Tanış, bir ‘Abdal Hikayesi’ ile sahneye çıkıyor. Oyuncunun olağanüstü olarak tanımlanan performansına; sahnede Cem Erdost İleri, Mehmet Taylan Ünal, Sitar Sertaç Şanlı ve Mesut Ulusan enstrümanlarıyla eşlik ediyor. Donkişot Tiyatro Tarık Güvenç’in yapımcılığında sahneye taşınan oyunun ses mühendisliğini Metin Bozkurt ve Alper Antmen yapıyor. Işık Tasarımı ve Uygulaması ise Abdullah Uysal’a ait.
Gelin Tanış Olalım, hikâyeye, türkülerin ve deyişlerin eşlik ettiği türkülü bir seyirlik, bir türkü müzikali. Gelin Tanış Olalım, seyirciyi, kadim ozanların sesleriyle ve sözleriyle kavrayan toplu bir ritüel. Dedikleri gibi… Bu oyun kaçmaz!
-FIRAT TANIŞ-
1998´de, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü´nden mezun oldu. 1998 – 2001 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda Aristophanes Barış, William Shakespeare’in Romeo ve Juliet’i, Georg Büchner’in Woytzeck’i ve Başar Sabuncu’nun Herkes Aynı Bahçede oyunlarında rol aldı. 2006 – 2009 yılları arasında Oyun Atolyesi Tiyatro Topluluğu´yla Petrucio in The Taming of the Shrewn (W. Shakespeare) oynadı ve 2007 Sadri Alisik Tiyatro Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Daha sonra Testosteron’da (Andrzej Saramonowicz) oynadığı Kornel karakteri ile 2009 İsmail Dümbullu Ödülü’nü kazandı. -Tamer Yazar-

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ