Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

2 il’de 8476 öğrenci sınava girdi

2 il’de 8476 öğrenci sınava girdi
  • 09.01.2020
  • 248 kez okundu

Özel Defne Koleji Bursluluk Sınavı’na Hatay ve Gaziantep’te toplam 8476 aday katıldı.

Özel Defne Koleji’nin Hatay ve Gaziantep’te bulunan okullarında eğitim almak için 8476 öğrenci, geçtiğimiz hafta sonu Bursluluk Sınavı’na katıldı. Defne Koleji Bursluluk Sınavı’nın, yoğun katılıma rağmen sorunsuz ve başarılı bir şekilde sonuçlandığı duyuruldu
Özel Defne Koleji Okulları Genel Koordinatörü Serdal Keskin, her yıl düzenledikleri sınava binlerce öğrencinin katılıyor olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Keskin, yapılan sınavın, okullarında okumak isteyen birçok öğrenci için fırsat olduğunu, bu öğrencilere, sınav sonucuna göre sayısal bir kısıtlama olmadan yüzde yüze varan burslar verdiklerini söyledi.
Bursluluk sınavı sonuçlarına göre verilen bursların dışında; LGS Bursu, BİLSEM Bursu, Başarı Bursu, Sporcu Bursu, Yetenek Bursu, Yemek Bursu, Kitap Bursu gibi burslarının olduğunu belirten Keskin, sınava katılan öğrencilere ve velilerine, görev alan eğitim ve diğer personele, desteklerinden dolayı Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’ne, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ve Antakya Belediyesi’ne teşekkürlerini bildirdi.
-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ