Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

2. Mezunlar…

2. Mezunlar…
  • 21.06.2019
  • 745 kez okundu

MKÜ Diş Hekimliği Fakültesi, 2’nci mezunlarını verdi…

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ne (MKÜ) bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, ikinci mezunlarını da verdi. 2017-2018 eğitim yılı sonunda ilk mezunlarını vererek diş hekimlerine diploma veren Hatay MKÜ Dişçilik Fakültesi, bu kez de ikinci mezunlarına kep attırdı.
MKÜ Atatürk Konferans Salonu’ndaki mezuniyet töreninde, okulu birincilikle bitiren Fatma Yüksek adlı öğrenci arkadaşları adına yaptığı konuşmasında, kendilerini yetiştiren hocalarını saygıyla andı, şükranlarını bildirdi ve bugünlere gelmesinde desteği, katkısı olan ailesine, arkadaşlarına ve öğretim üyelerine teşekkür etti.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran da, tercih edilme noktasında önemli mesafeler kat ettiklerini belirtti ve şöyle devam etti:
“Fakültemiz, hem çağımızın gerektirdiği modern ve kapsamlı bir eğitim vererek, donanımlı diş hekimleri yetiştirmekte, hem de alanında uzman öğretim üyeleriyle, sadece bölgemizde değil ülkemiz genelinde de önemli sağlık hizmetleri sunmaktadır.”
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya da yapmış olduğu konuşmada, mezun olan öğrencilere, Fakülte’de görev yapan öğretim elemanlarıyla birlikte kaliteli bir eğitim verdiklerini belirtti. Rektör Kaya, mezun olan öğrencilerin, meslek hayatlarında işlerini iyi yapmaları gerektiğini söyleyerek kendilerini sürekli geliştirmelerini, kongreleri ve literatürü iyi takip etmelerini tavsiye etti.
Törende, okul dönem birincisi Fatma Yüksek’e diplomasını MKÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Kaya verirken, Dekan Prof. Dr. Nizami Duran da okul üçüncüsü Bensu Özen’e diplomasını verdi. Yapılan konuşmaların ardından, Antakya Devlet Konservatuvarı tarafından bir müzik dinletisi sunuldu. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ