Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

20 işsiz kadına iş…

20 işsiz kadına iş…
  • 22.12.2018
  • 1.418 kez okundu

SODES ile 209 dul, yetim, öksüz aileye katkı sağlandı, şimdi de:

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur: “Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) ve Yardım Kuruluşları tarafından sağlanan kaynakla, toplamda 209 dul, yetim ve öksüz ailemize katkı sağladık.”

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) katkılarıyla ve Altınözü Kaymakamlığı Proje Ofisi koordinatörlüğünde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hayata geçirilen “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” Projesi kapsamında açılan Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı Kursu’nda turunç reçeli üretimi gerçekleştiriliyor.
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” Projesi kapsamında, kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen “Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı” kurslarında, kadınlarımız, ürettikleri ürünlerle gelir de elde ediyor.
Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor Projesi’nde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, şunları söyledi:
“Kaymakamlık olarak ilçemizin gelişmesine ve kalkınması amacıyla gerçekleştirdiğimiz projelerle vatandaşlarımıza iş imkânları sunuyoruz. “Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor” projemiz, ilçemizin kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi ve işsiz sayısının azaltılmasına katkı sağlamak amacı ile 20 işsiz bayana yönelik “Yöresel Gıda Ürünleri Yapımı kurslarında eğitimler verilmektedir. Projemizde, kursiyerlerimiz; toz biber, biber salçası, reçel, turşu ve kuru dolmalık salatalık, biber yapmaktadırlar. Burada üretilen ürünlerin satışındaki gelirler kursiyerlerimize dağıtılmaktadır. Bizler, kadınlarımızın Altınözü ilçemizde ekonomiye katkı sağlamasını istiyoruz. İlçemizde yapılan yenilikler bizleri heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Bugüne kadar, T.C. Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) ve Yardım Kuruluşları tarafından sağlanan kaynakla; Pamuk Eller Yöresel Ürünleri Üretiyor, Yerel Çeşit Zeytin Fidan Üretimi Projesi, Bitkiler ve İş Makineleri İle Yepyeni Hayatlar ve Hayal Örtümüz Seramız Projesi kapsamında toplamda 209 dul, yetim ve öksüz ailemize katkı sağladık. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ