Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

2016’da 110 milyon tl 2017’de 80 milyon tl

2016’da 110 milyon tl  2017’de 80 milyon tl
  • 23.03.2017
  • 1.132 kez okundu

Hatay genelindeki yatırımların devam ettiğini söyleyen TEDAŞ Hatay Bölge Müdürü Aydın Şahin,“Hatay’a geçen yıl 110 milyon TL yatırım yapıldı.Bu yıl 80 Milyon TL yatırım yapılması planlanıyor” dedi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ı makamında ziyaret eden TEDAŞ Hatay Bölge Müdürü Aydın Şahin, Hatay genelindeki kurumsal yatırımların devam edeceği bilgisini verdi. Ağırlıklı olarak bölge ekonomisi ve TEDAŞ’ın yatırımlarının konuşulduğu ziyarete İskenderun TEDAŞ Operatör Müdürü Mehmet Ali Tunç da katıldı.
-KESİNTİLER AZALDI-
Merak edilen ve en çok şikayete konu olan elektrik kesintilerine dair konuşan ve söz konusu kesintilerin azaldığına dikkat çeken TEDAŞ Hatay Bölge Müdürü Aydın Şahin, yapılan yatırımlarla beraber Hatay genelinde yüzde 60’lık bir iyileşme olduğuna dikkat çekti. Şahin, ziyarette yaptığı konuşmasında, kurumsal yatırımların ‘rakamsal’ boyutuna da dikkat çekti ve şunları söyledi:
“İskenderun Projesi, tek kalemde yapılan en büyük projelerimizden biri. 40 milyon liralık proje diyebiliriz. Hatay genelinde geçen yıl 110 milyon TL yatırım yapıldı. Bu yıl da 80 Milyon TL yatırım yapılması planlanıyor. İlimiz genelinde 1000 trafoya operasyon yapıldı, 700 trafo değiştirildi, 3 bine yakın trafonun da bakım ve onarımı yapıldı. Elektriğe aşırı yüklenmeler sonucunda özellikle kışın sorunlar yaşıyoruz. Tabi bölgemizde etkili olan fırtınalar da işimizi zorlaştırıyor. Tüm bunlara ilaveten teknoloji yatırımları da yapıyoruz. Gelen talepleri değerlendiriyoruz. Bölgemiz sanayicileri için en önemli kaynak elektrik. Bu bakımdan işadamlarımıza da elektrik konularında öncelik veriyoruz. Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.”
-SIKINTI AZALDI-
Oda olarak sürekli gündeme getirdikleri ‘elektrik kesintilerinin’ son dönemde azaldığını söyleyen ve bu durumdan memnun olduklarını ifade eden İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Özellikle elektrik tellerinin yer altına alınması ile birlikte kentimizde elektrik kesintilerinde gözle görünür azalmalar oldu. Tabi bir yandan yatırım diğer yandan da arızalarla uğraşmak kolay değil, En yetkili ağızdan üyelerimizin de bilgilendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Bu konuda Odamızda da bir toplantı yaparsanız memnun oluruz” şeklinde konuştu.
-ÜYELERE TOPLANTI-
Toplantı talebine karşılık veren TEDAŞ Bölge Müdürü Aydın Şahin, İTSO’da bu yönde gerçekleştirilecek bir bilgilendirme toplantısına katılabileceğini ve üyelerini elektrik konusunda bilgilendirebileceğini ifade etti. TEDAŞ Hatay Bölge Müdürü Aydın Şahin’in ziyaretinde, İTSO Muhasip Üye Necat Özkaya da hazır bulundu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ