Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

2020’de 12 Ayda 12 Konser

2020’de 12 Ayda 12 Konser
  • 15.01.2020
  • 280 kez okundu

12’de Bir…

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın, Anadolu Kültürü’nü her koldan yaşatacak programların yapılması konusunda verdiği talimat doğrultusunda, ilk konser etkinliği gerçekleştirildi.

İçerisinde yöresel ürünlerin de tanıtıldığı, oyunların ve türkülerin yer aldığı, 12 ayda 12 konserin ilki olan “Türkülerle Oyunlarla Ben Anadoluyum”, yoğun bir katılımla gerçekleştirilirken, izleyicilerden büyük beğeni aldı.
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve eşi Saadet Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı, 7 bölgenin yöresel ürünlerinin tanıtım stantları ve halk oyunları gösterilerinin de yer aldığı konsere; Vali Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Vali Yardımcıları, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
Türkiye’nin 7 bölgesinin yöresel ürünlerinin yer aldığı stantları gezen Vali Rahmi Doğan ve protokol üyeleri, her bölgeye ait ürünlerin tanıtılmasından memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ise program kapsamında yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
“Bugün, ’12 ay 12 konser’ projesinin ilki olan ‘Türkülerle Oyunlarla Ben Anadoluyum’ adlı programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. Antakya Belediyesi olarak, teknik belediyecilik çalışmalarımızın yanı sıra, hemşerilerimizin sosyo-kültürel kaynaşmasını ve kültürel bilincin arttırılmasına değer katacak hassasiyetimiz devam etmektedir. Bugünkü programımız ile birlikte başlattığımız ’12 ay 12 konser’ programımız ile kentimizin kültürel zenginliğine ivme kazandıraca-ğımızı belirterek, Anadolu ezgilerini ve folklorunu bizlerle buluşturan koromuza, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.”
Konuşmaların ardından, Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu, folklor ekibi ve ses sanatçıları, Şef M. Erhan Önal yönetiminde göz dolduran bir program sergiledi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ