Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

205 Gönüllü ALİKEV için koştu

205 Gönüllü ALİKEV için koştu
  • 07.12.2019
  • 369 kez okundu

Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın son Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşan adımlarına eklenen gönüllü desteği, eğitime katkı için omuzlanan umudu istenen noktaya taşıdı.

Vodafone İstanbul Maratonu’nda, sadece koşmak için değil, ama sivil toplum örgütlerine destek olmak ve bağış toplamak için de koşan binlerce, on binlerce kişi, maratonun sonunda istenen rakamlara ulaşmanın da keyfini yaşadı. Bu sivil toplum örgütlerinden biri de, Ali İsmail Korkmaz Vakfı oldu.
Vodafone İstanbul Maratonu’nda, gençlerin eğitimine katkı sağlamak üzere Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu için koşan 205 kişi, 631 bin 847 TL’lik bağış topladı. Bağışlarla birlikte, 210 öğrenciye burs desteği sağlanacak.
ALİKEV’den konuya ilişkin yapılan kısa açıklamada, “Toplumsal barış ve eşitliğin var olduğu, insan-doğa ilişkileri de dâhil olmak üzere her türlü eşitsiz ilişkiden arınmış bir dünyayı, gençliğin katılımıyla kurarak, Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünyayı hayata geçirmek misyonuyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Emel Anne ve 205 gönüllüsüyle birlikte, 40. İstanbul Maratonu’nda eğitime katkı için koştu. 631 bin 847 TL’lik bağışın toplandığı kampanya sayesinde 210 öğrenciye burs verilecek” denildi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ