Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

23 Temmuz Hatay Stadyumu

23 Temmuz Hatay Stadyumu
  • 15.07.2020
  • 342 kez okundu

Hatay’ın birçok İl’de Valilik yapan önemli bürokratından, “Stadyum İsmi” önerisi:

Yapımı büyük ölçüde tamamlanan, halen çimlendirme ile koltuk döşeme işi süren Hatay Stadyumu’na henüz isim verilmedi. Geçtiğimiz günlerde İş İnsanı Recep Atakaş’a ismi verilmesi jestiyle Hatayspor Kulübü’ne sponsor olması şeklindeki teklif sonrası yaşanan karşılıklı görüşler ve nihayetinde stada henüz isim verilememiş olması üzerine, ilimizin yetiştirdiği ve Türkiye’nin değişik illerinde Valilik yapan önemli bir ismin dikkate değer bir önerisi var.
Hatay’ın yetiştirdiği mülki amir hemşerimiz, Gazetemiz sahibi Sinan Seyfittinoğlu’na açıklamasında, Hatay Stadyumu’na, Hatay’ın kurtuluş bayramını simgelemesi bakımından “23 Temmuz Hatay Stadyumu” ismi verilmesinin anlamlı olacağını bildirdi.
Hemşerimiz Vali, “Adana 5 Ocak Stadı, Mardin 21 Kasım Stadı” isimlerinin de bu illerin kurtuluş günlerinden esinlenilerek konulduğunu hatırlatarak, ilimiz stadyumu için de 23 Temmuz Hatay’ın kurtuluş bayramını çağrıştıracak “23 Temmuz Hatay Stadyumu” ismi verilmesinin çok yerinde ve anlamlı olacağını söyledi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ