Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Muhteşem Bir Festival

Muhteşem Bir Festival
  • 25.07.2017
  • 1.908 kez okundu

23 Temmuz Hatay’ın Kurtuluşu Briç Turnuvası

Antakya Briç Kulübü, Arsuz Kaymakamlığı, Arsuz Belediyesi ve Arsuz İşadamları Derneği’nin ortaklaşa ve işbirliği içinde organize ettiği 23 Temmuz Hatay’ın Kurtuluşu Briç Turnuvası büyük bir katılım ve muhteşem bir organizasyon ile tamamlandı.
Şehir dışından, İskenderun ve Antakya Briç camiasından ve civar yerleşim bölgelerinden yaklaşık olarak 160 sporcunun katılım gösterdiği Briç Turnuvası adeta festival havasında geçti. Antakya Briç Kulübü Başkanı Dr. Selim Çelenk, yaptığı konuşmada, Hatay’ın Anavatan’a katılım hikayesinin kuşaktan kuşağa aktarılması gereken adeta bir destan olduğunu ifade ederek, amaçlarının Briç sporunu canlı tutarak ilimizin tanıtımına ve önemine işaret etmek olduğunu dile getirdi.
Turnuva’ya büyük destek veren Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, konukları güzel ilçelerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Briç sporunun özel bir zeka sporu olduğunu ve bir çok yaşlılık hastalığı ile mücadelede doktorlar tarafından hastalara tavsiye edildiğini dile getirdi.
Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da, Antakya Briç Kulübü’nün destek çağrısını alır almaz büyük bir memnuniyet duyduğunu, güzel ilçelerinin briç sporu ile özdeşleşmesinden ve bu tür büyük turnuvalara ev sahipliği yapmaktan duydukları hoşluğu ifade ederek, sporculara yönelik olarak, “Sizleri her yıl geleneksel olarak düzenlenecek Arsuz Briç festivallerinde görmek istiyoruz. Ayrıca Antakya ve İskenderun kulüplerinin büyük dayanışması bizleri çok mutlu ediyor. Destek olmaktan ötürü çok mutluyuz” dedi.
Arsuz İşadamları Derneği Başkanı Adnan Ağır da ilçenin tanıtımı açısından son derece önemsedikleri bu ve buna benzer turnuvaları her zaman destekleyeceklerini belirtirken katılım gösteren tüm sporculara başarılar diledi.
Antakya Briç Kulübü üyelerinin hazırladığı zengin ikramlar, Antakya Briç Kulübü eski Başkanı Nail Güven’in GÜVENTAŞ Firması olarak tüm katılımcılara verdiği özel hediyeler ile son derece renkli ve eğlenceli geçen Turnuva’ya, Süleyman Kolata ve Enver Köksoy gibi milli oyuncuların yanı sıra, U2 milli oyuncularından Toygar Tuncay Altun’un da iştirak etmesi zenginlik kattı. Organizasyonun başarısında, Antakya Briç Kulübü yöneticilerinin yanı sıra genç oyuncu Taner Karaçaylı’nın emekleri haklı takdir topladı.
23 Temmuz 2017 Pazar günü Arsuz Belediyesi’nin son derece modern sosyal tesislerinde gerçekleşen ve gün boyu süren etkinlikler sonunda dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı. -Selvi Günay-

 

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ