Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

24 Haziran son şans

24 Haziran son şans
  • 25.05.2018
  • 1.430 kez okundu

HDP’den Barış Atay’lı seçim startı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 1. sıra Milletvekili Adayı, ünlü sanatçı Barış Atay öncülüğünde ilimizdeki seçim çalışmalarına başladı. Tam demokrasi gelecek sloganıyla başlatılan seçim çalışmaları kapsamında dün sabah ilk olarak Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert ve Ahmet Atakan’ın mezarları ziyaret edildi, parti il binası önünde halka hitap edildi, ardından Armutlu esnafı ziyaret edildi.
HDP Hatay 1. sıra Milletvekili Adayı Barış Atay, memleketi Antakya’da bulunmaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi. Sistemin değişeceğini, 24 Haziran’ın son şans olduğunu belirten Barış Atay, “Her şey sizinle değişecek” mesajını verdi ve destek istedi.
Atay, parti olarak vaatlerini şöyle sıraladı: “Yetkileri tek kişide toplayan Cumhurbaşkanlığı sistemine son verilecek. Yargı, yasama, yürütme birbirinden ayrılacak. Yerel demokrasi ile güçlendirilmiş, çoğulcu parlamenter sisteme geçilecek. Demokratik, Özgürlükçü yeni bir anayasa hazırlanacak. Türkiye kayyumsuz, OHAL’siz, KHK’sız yönetilecek, OHAL-KHK mağdurlarına hakları iade edilecek.
Çalışanı esnafı ezen vergilere son verilecek, adil vergi sistemi kurulacak. Yollar, köprüler ücretsiz olacak. Su, elektrik, doğalgaz, internet ucuzlayacak. Asgari ücret ve en düşük emekli geliri 3 bin TL, işsizlik parası en az bin TL olacak, kamu emekçilerine bin TL zam yapılacak. 50 bin TL’ye kadar banka borçlarının faizleri silinerek yeniden yapılandırılacak. Tarım ve hayvancılıkta destekler iki katına çıkacak.
İş cinayetleri denetim ve yaptırımlarla son bulacak, Taşeron sistemi bitecek. Haftalık çalışma süresi 35 saate inecek. Mevsimlik işçilere tüm sosyal haklarıyla güvenceli çalışma koşulları sağlanacak. Emekçiler özgürce örgütlenebilecek, grev hakkını özgürce kullanabilecek.
Basın özgürlüğü ve haber alma hakkı sınırsız sağlanacak. Sosyal medya ve internet yasakları kalkacak. Herkes düşüncesini öğürce ifade edebilecek, toplantı ve gösteri yapabilecek. Başta Aleviler olmak üzere herkes inancını eşit yurttaş olarak özgürce yaşayacak. Özgürlükçü laiklik anlayışı benimsenecek.
Gençlerin yönetime katılım hakkı için örgütlenmelerin önündeki engeller kaldırılacak. Genç işsizlere istihdam imkanı sağlanacak. Gelecek ve iş kaygısı duymadan nitelikli, bilimsel eğitim almaları sağlanacak. Her gence internet, ulaşım, barınma gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 500 TL yüklenen Genç Kart verilecek.
Doğal zenginliklerin tahribatı, orman katliamları, deniz ve akarsu kirliliği durdurulacak. Termik ve nükleer santrallere, HES’lere vb gibi projelere geçit verilmeyecek. Yerli tohum desteklenecek, GDO’lu gıdalara izin verilmeyecek ve meralar korunacak.
Eğitim parasız olacak ve herkes çocuğunu istediği okula gönderecek. 200 bin öğretmenin ataması yapılacak.” -Mehmet ÖZGÜN-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ