Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,44 / Satış: 5,46
€ EURO → Alış: 6,20 / Satış: 6,22

24 Haziran’a 15 var… ŞİMDİ SIRA OY’DA!

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 24.04.2018
  • 24 Haziran’a 15 var… ŞİMDİ SIRA OY’DA! için yorumlar kapalı
  • 354 kez okundu

İrlandalı Yazar Bernard Shaw bir konuda haklı, hem de çok haklı…


Biz, iki hırsız arasında kendimizi ifade ederiz !
Düne ait üzüntüler ve yarına ait korkular…

Şöyle ki…

DÜN’e dair biriktirdiğimiz acılar, hayal kırıklıkları, üzüntüler, yenilgiler, ihanetler o kadar yer eder ki benliğimizde, ister istemez yarına dair KORKULAR yaratmaya başlarız… Başka acılar, hayal kırıklıkları, üzüntüler, yenilgiler, ihanetler olmasın diye ! Ama bunu yaparken de hayatı hep bir adım geriden izleriz ! Ve her yeni gün o bir adıma başka adımlar ekleriz ! Hayat adına ne kadar geriye çekildiğimizi fark etmeyiz bile ! Oysa ki o her bir adım geriye çekiliş değildir artık ! Vazgeçiştir… Hayatta kalma adına bir vazgeçiş !

-BENİM HAYATIM DA BUNDAN İBARET- diyen var mı aramızda ? Sesli söylemenize gerek yok ! Var, biliyorum ! Bir zamanlar BENİM HAYATIM da bundan ibaretti ! Ondan biliyorum ! Ama kendime tekrar ettiğim ve geriye kaçan adımlarımı ileriye taşıyan tavsiyelerim de var ! O tavsiyeler, yara bere içinde kalan bize dair… Olgunlaştıkça birikenlere dair…

O yüzden…

Bir tavrınız olsun…

Tarzınız olsun…

Hedefiniz olsun…

Çizginiz olsun…

Prensipleriniz olsun…

Farkınız olsun…

Sınırlarınız olsun…

Velhasıl kelâm, her şeyiniz size has, nev-i şahsına münhasır olsun…

Davranışlarınız taklit, düşünceleriniz satılık, değerleriniz emanet olmasın…

Özetle, BİR ŞEY OLMAYA çalışmayın, ama KENDİNİZ olun ! Hayat, çok kısa… İnandıklarınız için ayağa kalkın ! Birikmesin kelimeleriniz ! Kullanın onları ! Bırakın CÜMLE olsunlar ! Hatta sayfa sayfa KİTAP olsunlar ! Çünkü inandığınız kadar varsınız ve inandığınız kadarını yaşarsınız !

Yazar R.Will o kadar güzel söylemiş ki…

Kendini yorgun hissetsen bile, başarı senden kaçsa bile, bir hata sana zarar verse bile, hatta ihanet sana acı verse bile, bir hayal yok olsa bile, gözyaşları gözlerini yaksa bile, kimse gayretini fark etmese bile, nankörlük ödülün olsa bile, anlayışsızlık seni gülmekten alıkoysa bile ve hatta her şey ‘hiçbir şey’ olsa bile, vazgeçme… Yeniden başla !

24 Haziran’a ekli 15 de buna dair bir ilk adım oldu sanırım, ne dersiniz ?

Haklısınız, konuya balıklama atladık birden ! CHP’li 15 Vekil’in (Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş) İYİ Parti’nin seçimlere katılabilme manevrası kapsamındaki transferinden bahsediyorum…

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bu duruma ‘SİYASİ MÜHENDİSLİK’ demiş, ama AKP ile MHP ittifakının yeni Türkiye’deki MÜHENDİSLİK çalışmasını ise ES geçmiş ! Medyanın büyük oranda susturulduğu Anadolu coğrafyasında OHAL’siz DEMOKRATİK bir Türkiye için bir araya gelenlerin kararlılığını da !

Evet…

64 gün kaldı !

İyi düşünün !