Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,26 / Satış: 5,28
€ EURO → Alış: 5,93 / Satış: 5,95

24 Haziran’in Terörist seçmenleri…

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 18.06.2018
  • 350 kez okundu

Burası Yalova…
Muharrem İnce’nin memleketi…
Konuşan isim ise Recep Tayyip Erdoğan…

AKP’nin Genel Başkanı ve de adayı…

Haklısınız…
Hepimiz sıkıldık…

Hele ki herkesin birbirinin üzerine yürüdüğü, güncelleme yaparak nefes vermeye çalıştığı OSMANLI ruhuyla Viyana kapılarına dayandığı, milliyetçi sloganlarla karşısındakini yerin 7 kat dibine gömdüğü, HEPSİ kötü ama bir tek BEN iyi dediği, öncesini unuttuğu, sonrasını ise düşünmediği, milletin aklıyla da bolca alay ettiği meydanların biriktirdikleri arasında gezinmekten sıkıldık…

Ama yine de birinde duralım istedim…
O yüzden de konumuz Erdoğan…
Ve bir miting alanı…

Evet…

Bu defa Yalova’da konuşmuş…
Hedefi klasik, ama en etkili noktadan…
Seçimler ve ülkedeki terör odakları üzerinden…

Önce Erdoğan konuşsun mu ?

Ardından biz…

Bu kişinin Yalova ‘ya kazandırdığı herhangi bir hizmeti gördünüz mü? Bu kişi tuğla üstüne tuğla koydu mu? BEN YAPTIM. Bu kişinin yaptığı BAŞKA şeyler var… Mesela Edirne’de Cezaevi’ni ZİYARET ediyor. KİMİ ziyaret ediyor? PKK terör örgütünün arkasında olduğu Partinin SÖZDE genel başkanını. Hakkari’de Bay Kemal bir tane Türk Bayrağı olmadan miting yaptı. Bay Muharrem de Diyarbakır’da MALUM partinin desteğiyle miting yaptı. Bunlar teröristlerle BERABER, katillerle beraber.

Geçen gün Diyarbakır’a gitti. Kendisini karşılayanların tamamına yakını Edirne Cezaevi’ndekinin TARAFTARI. Seçimleri bir atlatalım. Adaylık şartları arasına ‘tutuklu olan aday olamaz’ maddesi koyduracağız. Tutuklu olan da aday olamaz. Burası yol geçen hanı mı?”

Üzüldüğüm nokta nedir, biliyor musunuz ?
Aslında üzülmekten de çok, korktuğum nokta !

Ben bir Gazeteciyim…
Ama vatandaşım da…
Ve bir seçmen de…

Geçmiş yıllarda HDP’ye özgür iradesi ile OY vermiş ve 24 Haziran’da da OY verecek biri olarak, OY vereceğim Parti’nin Genel Başkanı üzerinden HEDEF gösterilmemden dolayı KORKMALI mıyım ? Bu ülkenin hali hazırdaki Cumhurbaşkanı olan bir ismin, OY vereceğim Parti’yi TERÖR ile aynı noktaya koyup, İŞTE BUNLAR demesinden dolayı KORKMALI mıyım ? Terörle BİR tuttuğu insanların, Yüksek Seçim Kurulu tarafından ONAYLANAN, devletin resmi televizyonu üzerinden yayınlanan siyaseti üzerinden bu şekilde ötekileştiriliyorken, KORKMALI mıyım ? “Bunlar teröristlerle BERABER, katillerle beraber…” derken, EVET mührünü basacağım alanı YASAKLI hale getirme çabasından KORKMALI mıyım ? Miting meydanlarını dolduran kalabalıkları ÖFKE, MİLLİYETÇİLİK, KORKU ve HEDEF GÖSTERME üzerinden besleyen bu sloganların ben ve benim gibi OY vermek için sandığa doğru adımlayanların güvenliğini tehdit etmesinden KORKMALI mıyım ? Erdoğan’ın, Selahattin Demirtaş’ı ve Muharrem İnce’yi aynı potada eritme çabasından KORKMALI mıyım ? Siyasetin geldiği bu HAL’den, bu HAL’e ev sahipliği yapan Ankara’dan KORKMALI mıyım ?

Beklentiniz NE bilmiyorum ama !

Korkmuyorum…

Oy vermekten de, inandığım noktada durmaktan da korkmuyorum…
O yüzden de, SANDIK başında #TAMAM demeye hazırlanıyorum…

Niye mi ?

Bir Yazar’ın dediği gibi…


Azala azala yürüdüğümüz bu yol,
Bize her şeyin bir gün bitebileceğini öğretti…

O yüzden, fırsatın varken KALK ayağa…
Ve fırsatın varken haykır çığlığını…
Çünkü bugün var yarın yoksun…
Varken de yokluğa karşı DUR…
Henüz varken de VAR ol…

Ama önce CESUR ol !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ