Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler
  • 19.06.2017
  • 1.922 kez okundu

Antakya dışından gelen öğretmenlerin seminer adresleri
Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bugün devam edecek olan öğretmenlerin seminer çalışmalarında, il ya da ilçe dışından gelenlerin görev alanlarıyla ilgili bir açıklama yayınladı. Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bilgilendirmesinde, mesleki çalışmalar programı gereği öğretmenler mesleki çalışmaların ikinci ve üçüncü hafta kısmını başka il veya ilçelerde yapabilecek olup, buna göre değişik il ve ilçelerden gelerek çalışmalarını ilçemizde tamamlamak isteyenler için duyuru şöyle yer aldı:
– Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğretmenlerinin okul türlerine uygun istedikleri bir okulda,
– İlkokul, ortaokul, ve liselerde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerin Nami Veysoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda,
– İmam Hatip Ortaokulları din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleriyle, Arapça öğretmenleri, TOKİ Şehit Mehmet Şenol Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu’nda,
– Anadolu İmam Hatip Liseleri meslek dersleri ve Arapça öğretmenlerinin, Habib-İ Neccar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde,
– İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liselerinde görev yapan bütün branş öğretmenleri ilçemiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde mesleki çalışmalarını yapacaklardır.
Başvuruların, ilgili okullara öğretmenlerce dilekçe ile yapabileceği kaydedildi.

RAMAZAN İMSAKİYESİ
BUGÜN YARIN
İmsak : 03.27 03.27
Güneş : 05.11 05.11
Öğle : 12.44 12.44
İkindi : 16.31 16.31
Akşam : 20.03 20:04
Yatsı : 21:39 21.39

LYS’DE DEFNE YOK!
Üniversiteye girişin ikinci ayağı olan LYS Cumartesi ile Pazar günleri yapıldı. İki günlük LYS maratonunda, sınavlar, ilimiz merkezinde sadece Antakya ilçesinde gerçekleştirildi. Defne ilçesindeki hiç bir okulda LYS yapılmadı. Cumartesi ile Pazar günkü LYS’de Defne’deki okullar, Defne’deki okullarda görevli müdürler ile öğretmenler adeta unutuldu.

GÜZELMANSUR’dan “Babalar Günü” Mesajı 
CHP İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Babalar Günü mesajı yayınladı. Güzelmansur, mesajında, “Babalar, çınar gibidir, gölgeleri yeter. Tüm babalarımızın babalar günü kutlu olsun” dedi.

MKÜ’de “Okul Sağlığı Sempozyumu”
19 EKİM’DE
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde “4. Okul Sağlığı Sempozyumu “düzenleniyor.
Yapılan duyuruda, “Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından, 19/10/2017 tarihinde saat 09.00’da Atatürk Konferans Salonu’nda (Tüm Salonlar) 4. Okul Sağlığı Sempozyumu gerçekleşecektir” denildi.

Dr.DOLAPÇIOĞLU’nun acılı günü
ANNESİ VEFAT ETTİ
Hatay MKÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde görevli Doç. Dr. Kenan Dolapçıoğlu hafta sonunda anne acısı yaşadı. Üniversite Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kenan Dolapçıoğlu’nun annesi, aynı zamanda Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi olan eşi Yrd. Doç. Dr. Sevda Dolapçıoğlu’nun kayınvalidesi vefat etti. Merhume Anne Dolapçıoğlu’nun cenazesi Cumartesi günü Antakya Mezarlık Kompleksi’nden kaldırılarak toprağa verildi.
ANTAKYA, merhumeye Allah’tan rahmet, Ailesi ve yakınlarına başsağlığı diler.

PTT’de sonuçlar Bayram sonrası
PTT Genel Müdürlüğü, yılın ilk yarısında 2 bin 500 ve diğer ikinci yarısında da 2 bin 500 olmak üzere, toplamda 5 bin personeli istihdam etmeye hazırlanıyor.
İstihdam edileceklerin KPSS puanına göre belirlendiğini belirten Genel Müdürlük, bu kişilerin dağıtıcı ve gişe personeli olarak hizmet vereceğini duyurdu. Personelin, yaklaşık 4 bin 500 şubenin tamamında görevlendirileceğine işaret eden Genel Müdürlük, istihdam açığı bulunan bütün şubelere personel gönderileceğini aktardı.
PTT Genel Müdürlüğü, alınacak 5 bin kişiden 2 bin 500’ünün sınava tabi tutulduğunu hatırlattı.

MKÜ’DE AKADEMİK TEŞVİKLER
626 Akademisyen’den 326’sına…
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıl içinde mevcut akademisyenlerden 326’sı akademik teşvik almaya hak kazanırken, 626’sı ise teşvik alamadı. 2015 yılı içerisinde 1024 akademisyen teşvik alamazken, teşvik alan akademisyen sayısı 239’da kaldı.
Resmi verilere göre, geçtiğimiz 2016 yılı içerisinde teşvik alan akademisyenler kategorilerine göre şöyle sıralanıyor:
Profesör: 80 Kişi
Doçenç: 68 Kişi
Yrd. Doç: 129 Kişi
Ar.Gör.: 33 Kişi
Okutman: Yok
Öğretim Gör.: 16 Kişi
Uzman: Yok
MKÜ’de, geçtiğimiz yıl içerisinde, ‘enstitülülerden’ Fen Bilimleri ile Sağlık Bilimleri teşvik alamazken, Sosyal Bilimler Enstitüsü ise 2 teşvik aldı. MKÜ’de Yüksekokullar içerisinde de Bilişim Teknolojisi Yüksekokulu teşvik alamazken, BESYO 3, Fizik Rehabilitasyon 5 ve Hatay Sağlık Yüksekokulu da 4 teşvik aldı.

Tarımda 2058 Sözleşmeli Alımı
Başvurular 23 Haziran-4 Temmuz arası
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2058 sözleşmeli personel alımına ilişkin başvuru tarihlerini açıkladı.
Bakan Çelik’in açıklamasına göre, başvurular, 23 Haziran ila 4 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınacak. Ancak bu tarihler, 2017/1 KPSS yerleştirme takvimiyle çakışmakta. 2 Bin 780 kadro ve pozisyonun yer alacağı 2017/1 merkezi KPSS tercih işlemlerine başvuruların da aşağı yukarı aynı tarihlerde, 21 Haziran ila 3 Temmuz tarihleri arasında alınacağı kaydedildi.

ORTAÖĞRETİMDE TERCİH-YERLEŞTİRME TAKVİMİ
Sonuçların ilanı 30 Haziran, tercihler 14-24 Temmuz’da…
2017 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu yayınlandı. Kılavuza göre, sonuçlar 30 Haziran’da açıklanıyor. Tercih işlemleri de 14-24 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek. Ortaöğretimde tercih ile yerleştirme takviminden özet bilgiler şöyle:
30 Haziran 2017, Yerleştirmeye Esas Puanların (YEP) İlanı…
30 Haziran 2017, Tercihlere Esas Kontenjan Tablolarının İlanı…
30 Haziran-13 Temmuz, Özel Okulların Kayıt İşlemleri…
3-13 Temmuz, Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine Öğrenci Alımı
21 Temmuz 2017, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Klasik Sanatlar ve Musiki, Görsel Sanatlar ve Spor Programı/Projesi Uygulayan Anadolu İmam Hatip Liselerine Öğrenci Kayıtlarının Tamamlanması,
14-24 Temmuz, Yerleştirme İşlemleri için Tercihlerin Alınması,
11 Ağustos 2017, Yerleştirme Sonuçlarının İlanı.

Defne Belediyesi’nden çocuklara karne hediyesi…
ÜCRETSİZ YÜZME KURSLARI
Defne Belediyesi, yaz tatiline giren öğrencilere karne hediyesi olarak ücretsiz yaz yüzme kurslarına katılma imkanı tanıyor. Defne Belediyesi’nin karne hediyesi mesajında “Yüzme bilmeyen kalmasın” denilerek,
3 Temmuz’da, Defne Belediyesi Dursunlu Yüzme Havuzu’nda 7-12 yaş çocukları için ücretsiz yüzme kursu başlayacağı kaydedildi ve diğer bilgiler şöyle verildi:
BAŞVURU YERLERİ:
Defne Bld. Turunçlu Binası
Defne Bld. Harbiye Binası
Defne Bld. Çekmece Binası
Defne Bld. Dursunlu Havuzu
KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:
Kimlik Fotokopisi
Sağlık Raporu
2 Adet Fotoğraf
İRTİBAT TEL:
0546 801 42 50
0532 497 64 70
0326 238 10 88
SON KAYIT TARİHİ: 28 Haziran 2017

İHRAÇLARA İTİRAZLAR
1 TEMMUZ’DAN SONRA
Hükümetin, Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile hayata geçirdiği ihraçlar başta olmak üzere, idari kararlara itirazların 1 Temmuz’dan sonra yapılabileceği kaydedildi.
Edinilen bilgilere göre, Valilikler bünyesinde oluşturulacak birime yapılacak itirazlar OHAL Komisyonu’nca değerlendirilecek.
Komisyon’un çalışma adresi olarak kapatılan Ankara’daki Askeri Yüksek Yargıtay’ın binası düşünülürken, Komisyon’a yapılacak başvurular ve aranacak şartlar ile başvuru işlemlerinin nasıl değerlendirileceği gibi çalışma usul ve esaslarının bayramdan sonra Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ