Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

250 İSTE’li son sınıf öğrencisi…

250 İSTE’li son sınıf öğrencisi…
  • 18.02.2020
  • 390 kez okundu

İş Dünyasına Uğurlandı

“Entegratör” sertifikalarını alan 250 İSTE’li son sınıf öğrencisi, daha mezun olmadan önce, iş dünyasına alkışlarla uğurlandı. Mesaj ise Rektör Dereli’den geldi: “Sizler, bizim iş dünyasındaki elçilerimiz ve temsilcilerimizsiniz.”

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE), “İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE)” Programı 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar dönemi için sertifika ve uğurlama töreni gerçekleştirildi. Entegrasyonun en önemli unsuru olan ve “entegratör” adı verilen öğrencilerin katılımı ile beraber, sahaya inmeden önceki son eğitimler de yapıldı.
“Entegratör” sertifikalarını alan 250 İSTE’li son sınıf öğrencisinin, daha mezun olmadan önce iş dünyasına alkışlarla uğurlandığı törende bir konuşma yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, öğrencilerin, bu programın fırsatlarını iyi kullanması gerektiğini söyledi. Bu program sayesinde, üniversite-iş dünyası işbirliğinin kılcallara yayıldığını ve geliştiğini ifade eden Dereli, konuşmasının devamında; “İlk etapta öğrencilerimizin %20’sinin bu programdan yararlanabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Sizler, bizim iş dünyasındaki elçilerimiz ve temsilcilerimizsiniz, yolunuz açık olsun” dedi.
İş dünyasında yirmi yıllık tecrübesi olan, ASAŞ Şirketler Grubu Üretim ve Planlama Müdürü Hakan Solmaz da iş tecrübelerini gençlerle paylaştı. “Bu süreçte doğru tercihler ve donanımlı olmak, karşılaşacağınız süreçleri en az hasarla atlatmanızı sağlayacaktır” diyen Solmaz, konuşmanın ardından, öğrencilerin iş dünyası hakkında merak ettiği soruları cevapladı. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ