Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,08 / Satış: 6,10
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Kısa Kısa Haberler

Kısa Kısa Haberler
  • 03.07.2017
  • 1.304 kez okundu

Kur’an Kurslarına Geçici Öğretici
Antakya’da 30 kişi alınacak. Başvurular bugün sona eriyor, sınav 5 Temmuz’da…

Hatay il Müftülüğü, Antakya’daki Kur’an kurslarında görevlendirilmek üzere 30 geçici Kur’an kursu öğreticisi alımı yapıyor. Müftülük, aynı çerçevede Dörtyol ilçesi için de 10 kişi alımı yapacak.
Müftülük’ten edinlen bilgilere göre, Antakya’da 10’u erkek ve 20’si kadın olmak üzere 30 ve Dörtyol ilçesinde de 10 erkek geçici Kur’an kursu öğreticisi alımı için başvurular 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar yapılabilecek.
Başvurucularda aranan temel kriterlerden biri, imam hatip mezunu olunması.
Geçici öğreticilik için başvuruları bugün mesai saati bitimine kadar yapılabilirken, Sınav ise 5 Temmuz Çarşamba günü yapılacak. Hatay Müftülüğü, gelişmeyle ilgili şu duyuruda bulundu:
“İlimiz, Antakya ve Dörtyol İlçe Müftülüklerine bağlı Cami ve Kur’an kurslarında geçici öğretici ihtiyacını karşılamak üzere mülakat sınavıyla Geçici Öğretici alınacaktır. İlanen duyurulur.”

TEOG’da Tercih Süreci
14-24 Temmuz
Türkiye geneli yüzdelik esas olmalı

TEOG sınavında ‘yerleştirme esas puanlarının’ açıklanmasının ardından, tercih süreci heyecanı da başladı. Tercihler, 14-24 Temmuz tarihlerinde alınacak. Adaylar, tercihlerini Türkiye geneli yüzdelik dilime göre yapmaları gerektiği konusunda uyarılıyor.
Eğitimciler, TEOG tercihleriyle ilgili şu görüşleri paylaşıyor:
“MEB’in hesaplamasına göre 6,7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının yüzde 10’u, ortak sınavların ise yüzde 70 sonuçları etkiledi. Bundan sonra öğrencileri ve velileri tercih süreci bekliyor. 14-24 Temmuz aralığında tercihler www.eokul.gov.tr adresinden gerçekleştirilebilecek. İnternet üzerinden yapılan tercihlerin herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokullarından okul müdürlüklerine onaylatılması gerekmektedir.”

Samandağ Meclisi Yarın Toplanıyor
Samandağ Belediye Meclisi, Temmuz dönemi çalışmaları için yarın toplanıyor.
Yarınki gündemde 6 madde bulunuyor.

Son Gün Bugün
LYS-YGS’de ortaöğretim notu onayı şart. Son gün bugün, 16.00’ya kadar…

ÖSYM’nin, adayları, kısa adı AİS olan ‘Aday İşlemleri Sistemi’ndeki eğitim bilgilerini seçmeleri konusundaki uyarısı kapsamında, 2017 ÖSYS’ye başvuran tüm adayların bugün en geç saat 16.00’ya kadar değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini kontrol etmeleri ve bunları seçerek onaylamaları gerekiyor.
Okul birinciliği de dahil, eğitim bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu düşünen adaylar, mezun oldukları ortaöğretim kurumları ile görüşerek, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul sistemi üzerinden bunu düzelttirmeleri gerekiyor. Ayrıca bu işlem sonrasında, adaylar, ÖSYM’nin internet adresinden yeni eğitim bilgilerini de seçmeli.
Eğitim bilgisi e-okul’a eklenemeyecek durumda olan adaylar da, eğitim bilgilerini Kamu Kurumları İşletim Sistemi (KKİS) sistemi üzerinden okullarına işlettirmeleri ve sonrasında Aday İşlemleri Sistemi’nden bu bilgileri bugün 16:00’ya kadar onaylamalı. Adayların, bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan ÖSYM’ye yapacakları düzeltme talepleri kabul edilmeyecek.
2017 ÖSYS’ye başvuran tüm adaylar, eğitim seçme işlemini yapmalı. Bu işlem tamamlanmadığında, OBP işlemlerinin yapıldığı tarihte adayın aktif olan tek bir eğitim bilgisi varsa, bu eğitim bilgisi kullanılacak. Bu tarihte, adayın birden fazla eğitim bilgisi varsa, başvuruda seçilen dikkate alınacak.

Hatay’da 7 ASM’de doktor ihtiyacı var:
Atama 6 Temmuz’da

Halk Sağlığı Müdürlüğü, gelecek hafta içinde ilimizde boş bulunan 7 Aile Sağlı Merkezi’ne doktor ataması yapıyor. Doktor atamaları, puan sistemine göre ve kura ile belirlenecek. Kura çekilişi, Cuma günü yapılıyor. Hatay’da, gelecek hafta içinde doktor ataması yapılacak olan boş Aile Sağlık Merkezleri şunlar:
Antakya 16 nolu ASM
Belen İssume ASM
Erzin 2 nolu ASM
İskenderun 126 nolu ASM
Kırıkhan 2 nolu ASM
Reyhanlı 2 nolu ASM
Reyhanlı 3 nolu ASM

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ