Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

3 boyutlu geçitteyiz!

3 boyutlu geçitteyiz!
  • 07.06.2019
  • 784 kez okundu

İşe Yarıyor mu?

Yeniden düzenlenen Antakya Atatürk Caddesi’nde hayata geçirilen ve üç boyutlu olduğu söylenen yaya geçitleri hizmette! Ancak Türkiye’de bir ilk olan üç boyutlu yaya geçidi uygulamasının Antakya örneğinde sorun var gibi!

Optik yanılsamaya neden olan ve sürücülerde “yolda kasis bulunduğu” izlenimi uyandırarak, araçların yavaşlamasını sağlayan üç boyutlu yaya geçitlerinden memnun olanlar da var, eleştirenler de. Antakya’nın ‘yap-boz’ projelerinin ana adreslerinden biri olan Atatürk Caddesi’ndeki yaya geçitlerinde uygulamaya sokulan çalışma yerinde bulunurken, duruma farklı bir açıdan eleştiri ekleyenler de eksik değil.
Yapılan çalışmanın, sürücülerin, bu yaya geçidini uzaktan barikat zannederek yavaşlamasını sağlaması açısından önemli olduğunu dile getirenler, “3D boyutu havası verilmek istense de, yerde, düz bir resim gibi olmuş! Bunu, karşıdan ya da yandan bakan herkes açıkça fark ediyor. Anlayacağınız, benzerleri yurt dışında çok olan çalışmayı yapmaya çalışmışlar çalışmasına da, teknik kısmını çok becerememişler” eleştirisinde bulunuyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ