Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

3 CHP’li Vekile İddianame…

3 CHP’li Vekile İddianame…
  • 19.02.2019
  • 512 kez okundu

CHP’li eski Vekiller İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı ve Barış Yarkadaş hakkında iddianame düzenlendi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Gazete’nin Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün, ‘casusluk’ suçundan yargılandığı davanın ‘kapalı oturum’ şeklinde yapılan duruşmasında salona alınmadıkları için adliye koridorlarında slogan atanlara destek verdiği iddia edilen CHP’li eski Vekiller İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı ve Barış Yarkadaş hakkında iddianame düzenlendi.
Aralarında, CHP Hatay eski Milletvekili Hilmi Yarayıcı’nın da olduğu vekillerle ilgili hazırlanan iddianamede, “Duruşmanın ‘kapalı oturum’ şeklinde olacağı yazılı ve görsel medya kuruluşlarınca herkese duyuruluşu ve duruşma süresince topluluğun ısrarlı bekleyişleri, duruşmanın devamında sloganlar atmaları ve alkışlı gösterilerde bulunmaları şeklindeki eylem ‘toplantı ve gösteri’ niteliğindedir. TBMM 26. Dönem Milletvekili olan şüpheliler, kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleyip bu gruba katılarak suç işlemiştir” iddiasına yer verildi.
3 eski Vekil, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. Eski Vekillerin bir yıldan üç yıla kadar hapisleri isteniyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ