Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

3 İlçede Eğitim

3 İlçede Eğitim
  • 22.09.2017
  • 1.030 kez okundu

İskenderun, Dörtyol ile Altınözü ilçelerindeki öğretmenlere, Dişhekimlerince “Flor Vernik” uygulaması anlatıldı.

Okulların açılmasıyla birlikte üç ilçedeki ilkokul öğretmenlerine “Flor Vernik” uygulaması anlatıldı. Uygulama ile ağız ve diş sağlığı amaçlanıyor.

İskenderun Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde çalışan Dişhekimleri tarafından öğretmenlere yönelik yıl boyu yapılacak olan flor vernik uygulamaları katılım yoğun oldu. Seminerde ayrıca, İskenderun Kanserle Mücadele Derneği de çalışmaları konusunda bilgilendirmede bulundu.
İskenderun KETEM görevlileri, aynı toplantıda, öğretmenlere kanserde erken teşhisin önemi, taramalar ile kansere mücadele konusunda bilgilendirmelerinde bulundu. Altınözü ilçesinde de benzer bir çalışma gerçekleştirildi. Verilen bilgiye göre, Altınözü Toplum Sağlığı Merkezi uygulaması olarak, 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde uygulanacak olan flor vernik uygulaması için ilçede görevli okul öncesi, 1.sınıf, 2.sınıf ve 3.sınıf öğretmenlerine yönelik eğitim, Dişhekimi M.Vahit Yıldız tarafından iki gün süreyle verildi.

Eğitimin 3.adresi, DÖRTYOL

Hatay Halk Sağlığı Merkezleri tarafından bu aylarda yürütülen eğitim çalışmalarının üçüncüsü Dörtyol ilçesinde gerçekleştirildi. Dörtyol ilçesinde görev yapan anasınıfı, ilkokul 1.,2. ve 3. sınıf öğretmenlerine yönelik olarak “Flor Vernik Eğitimleri” verilmeye başlandı. Eğitimler kapsamında, katılımcı öğretmenler “Kanser Tarama” hakkında da bilgilendirildi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ