Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

30 hemşireye yoğun bakım eğitimi

30 hemşireye yoğun bakım eğitimi
  • 21.06.2021
  • 1.036 kez okundu

3 hafta ders, 3 hafta uygulamalı eğitim…

Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açılan kurs sonunda, hemşire mesleğinde Yoğun Bakım Uzmanlığı yapmak isteyenler başarılı oldu, sertifika aldı ve mezun oldu.

Yoğun Bakım Hemşirelerine yönelik 4.’sü gerçekleştirilen Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı sonrasında, Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda, programı başarıyla tamamlayan 30 hemşireye sertifika dağıtım töreni gerçekleştirildi.
Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı, 5 Nisan-25 Mayıs tarihleri arasında, 3 hafta çevrimiçi teorik ders ve ardından 3 hafta uygulama olmak üzere, toplam 6 hafta sürdü. Ödül töreni program öncesinde, Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun akabinde İstiklâl Marşımız okundu.
Sertifika dağıtım töreni öncesi, kursiyerlere yönelik olarak Başhekim Vekili Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, Sağlık Hizmetleri Müdürü Süheyla Kala ve program sorumlusu Yılmaz Elmas kısa birer konuşma yaptılar. Başhekim Vekili Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu, kursiyerlere yönelik yaptığı konuşmasında, bu eğitimin amacının, yoğun bakım hemşirelerinin mesleki gelişim ve becerilerine katkı sağlamak, neyi nerede, nasıl ve ne şekilde kullanılması gerektiğinin bilincinde olan, faydalı ve etkin yoğun bakım hemşirelerinin sayısını arttırmak olduğunu belirterek, eğitimin önemine dikkat çekti.
Başhekim Vekili Dr. Mahmut Bayrakçıoğlu’nun konuşmasının ardından, gerek il içinden ve gerekse il dışından, Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programını başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ