Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

30 İl Var, Hatay Yok…

30 İl Var, Hatay Yok…
  • 16.05.2020
  • 6.060 kez okundu

TÜBİTAK’ın “Deneyap Atölye Okulları” tercihinde halen 12 il mevcut, ancak yeni 18 il daha eklenecek.

TÜBİTAK’ın, halen ülke genelinde, aralarında Hakkari ilinin de olduğu 12 şehirde “DENEYAP” Atölyeleri okullarına 18 tane daha ekleniyor. Antalya’da 2 tane Deneyap Atölye Okulu bulunurken, belirlenen 30 il içerisinde ilimiz Hatay ise bulunmuyor.
TÜBİTAK’ın “Tasarım, üretim, robotik ve kodlama, elektronik programlama ve nesnelerin interneti” konularının ele alındığı, teknolojin deneylerin gerçekleştirildiği Deneyap Atölye Okulları açısından şanslı iller şunlar:
HALEN AÇILMIŞ OKULLAR: İzmir, Edirne, Muğla, Manisa, Alanya, Antalya, Eskişehir, Ankara, Konya, Adana, Trabzon, Erzurum, Hakkari.
AÇILMASI KARARI ALINAN İLLER: Çanakkale, Isparta, Sakarya, Afyon, Kastamonu, Çorum, Samsun, Gaziantep, Yozgat, Adıyaman Tokat, Elazığ, Rize, Ağrı, Antalya, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa.
TÜBİTAK, bir açıklama yaparak, şuan 12 ilde açılmış olan Deneyap Atölyelerinin 18 ilde daha açılacağını belirtti. Hali hazırdaki atölyelerde 1.974 öğrenci eğitim görüyor. Yeni açılacak 18 atölyede ise 2.880 öğrencinin eğitim görmesi amaçlanıyor.
TÜBİTAK’ın, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği içinde açtığı, açacağı 30 İl’deki, teknolojik deney ve çalışmaların yapıldığı Deneyap Atölyesi Okulu tercihinde ilimiz Hatay’ı gözardı etmesine anlam verilemiyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ