Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,34 / Satış: 7,37
€ EURO → Alış: 8,67 / Satış: 8,70

30 yıllık gurur

30 yıllık gurur
  • 20.05.2017
  • 1.069 kez okundu

İskenderun’un emekliye ayrılan Kaymakamı Hasan Özyiğit; 3 yılı Dörtyol, 4 yılı İskenderun ve 23 yılı da değişik ilçelerde yürüttüğü görevi süresince tüm iş ve hizmetleri hak, hakkaniyet ve adalet prensiplerine uygun olarak yerine getirmeye, hiç kimsenin kalbini kırmadan ve ötekileştirmeden, herkese Devletin şefkatini ve hoşgörüsünü göstererek, kişilerin menfaatinden ziyade kamu yararını ön planda tutarak, israfı önleyerek ve verimliliği artırarak mülki idare amirliği görevimi icra etmeye azami gayret gösterdiğini açıkladı.
İskenderun’un, Çarşamba günü görevinden ayrılarak emekliye ayrılan eski Kaymakamı Özyiğit, onuruna verilen veda yemeğinde Vali, Tugay Komutanı, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve diğer müdürler ile kentin hatırı sayılır işadamı ve STK temsilcisi önündeki konuşmasında şunları söyledi:
“Barış ve hoşgörü kenti İskenderun’da geçirmiş olduğum 4 yıl boyunca acı, tatlı pek çok hatıralarımız da olmuştur. Göreve başladığım ilk günden itibaren kadirşinas İskenderun halkının sıcak, içten ve samimi duygularını en derinden hissettiğimi ifade etmek istiyorum. İskenderun’da görev yapmanın bir ayrıcalık olduğu bilinciyle çalışma arkadaşlarımla birlikte, mesai kavramı gözetmeksizin vatandaşlarımıza canı gönülden hizmet etmeye çalıştım. İlçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına dönük; gerek kamu, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin artırılması için yoğun bir mesai harcadım.
Bu güzide şehirde görev yapmanın haklı gururunu, sevincini ve mutluluğunu daima yüreğimde hissedeceğim inancıyla arz-ı veda ederken, bugüne kadar tarafıma tevdi edilen bu ulvi görevlerden dolayı, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Başbakanımıza, İçişleri Bakanımıza, Valilerime ve tüm Devlet büyüklerime sonsuz teşekkür ediyor, görevim süresince desteklerini esirgemeyen tüm meslektaşlarıma ve hizmet paydaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyor, değerli halkımızın bana gösterdiği saygı ve hüsnü kabulden dolayı şükranlarımı sunuyorum.
Ayrıca 26 yıldır Anadolu’nun çeşitli yerlerinde bulunduğum görev süresince sabır ve metanetle varlığını daima yanımda hissettiğim çok kıymetli eşim ve oğluma da teşekkür ediyorum.”
Vali Erdal Ata da, Kaymakam Hasan Özyiğit ile 8-9 ay birlikte görev yaptığını hatırlatarak şunları söyledi:
“Gerçekten kendisi ile birlikte çalışmaktan büyük bir sevinç ve kıvanç yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Mülki idare mesleğini en iyi şekilde icra eden ve meslektaşlarına örnek olan bir kaymakamımızdır. Emekliye ayrılarak mülki idare amirliği mesleğini noktalıyor Kendisine yeni yaşamında kolaylıklar ve başarılar temenni ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ