Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

30 yıllık içme suyu hattı değiştirildi

30 yıllık içme suyu hattı değiştirildi
  • 06.09.2017
  • 1.295 kez okundu

Hatsu, paslı boruları yenileriyle değiştiriyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), İçmesuyu Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından, içmesuyu hatlarının yenilenmesiyle, mahallelerdeki paslı boruların iptal edildiğini bildirdi.
Eskiden kullanılan hatlarda başlattığı revize çalışmaları ile riskli bulunan hatları yenileyen Genel Müdürlük, mahalle sakinlerinin talebi üzerine içmesuyu isale ve şebeke hatlarında yapılan tespitler sonrasında eskiyen ve yetersiz gelen bölgelere yeni hat döşendiğini açıkladı. Arsuz ilçesine bağlı Pirinçlik Mahallesi’nde çalışma başlatan HATSU, eskiyerek kullanılamaz hale gelen ve kaçak oranını yükselten borular yerine 110’luk borular ile 1500 metrelik yeni içmesuyu hattının döşendiğini ayrıca meskenlerin abone bağlantılarının yapıldığını ifade etti.
Yapılan çalışmalardan dolayı HATSU’ya teşekkür eden Pirinçlik Mahalle Muhtarı Kasım Uğur, “Daha önce ön çalışmasını yapmış olduğumuz şebeke yenileme çalışmamızın 2 katı derecesinde içmesuyu takviyesi yapılacaktır. 3 gündür yapılan çalışmalar kapsamında bin 500 metre civarında yeni hat döşenecektir. HATSU’nun yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın Hatay için yaptıklarını değerlendiren Muhtar Kasım Uğur, “Lütfü Bey’in çalışmaları zaten yöremizde herkes tarafından bilinmekte ve görülmektedir. Kendilerine özellikle yöre halkı adına teşekkür ediyoruz. Sadece su değil köylerimizin bütün ihtiyaçlarına karşı duyarlıdır. Özellikle şehirlerimizde yapılan yol çalışmaları ve kültürel anlamda yapılan projelerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ