Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

32 Turizm Rehberi Hatay’da

32 Turizm Rehberi Hatay’da
  • 27.11.2019
  • 1.134 kez okundu

Gastronomi Çalıştayına Destek

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 32 Turizm Rehberi ilimizde “Gastronomi Çalıştayı”na katıldı, destek verdi, görüşlerini bildirdi.

Türkiye’nin farklı yörelerinden gelen 32 Gastronomi Turizm Rehberi, Antakya ve Altınözü ilçeleri ağırlıklı gezi, ziyaret ve incelemeleri sırasında hem bilgi aldı hem de görüş bildirerek katkıda bulundu. Gaziantep Rehberler Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Severoğlu başkanlığı ve yönetimindeki rehberlere, Antakya ve Altınözü yemekleri ve yöreselleri hakkında bilgi verildi. Rehberlere iki gün boyunca, Antakya Gastronomi Derneği Başkanı Ünal Kahraman ve Yönetim Kurulu üyesi Süheyl Budak eşlik etti.
Bu arada Hatay Turizm İl Müdürü Hüsnü Işıkgör, tüm imkanlarını sunarak, rehberlerin amaçlarına uygun şekilde ilimizde etkinlik ve zamanlarını değerlendirmelerinde destekleyici oldu. Işıkgör, Gaziantep Rehberler Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Severoğlu’nun 2 günlük ilimiz ziyareti sırasındaki destek, katkı ve yakınlıkları dolayısıyla, ilimizin bu alandaki yetkilileri ve ilgililerine teşekkürde bulundu. Bu arada, Gastronomi Turizm Rehberlerine “meze” tanıtımında, Humusçu Nedim Usta ve Yoğurtçu Kardeşler öncü oldu.
Hatay Gastronomi Çalıştayı bünyesinde şehrimize gelen 32 turizm rehberine, Yoğurtçu Kardeşler tarafından, yılların deneyimleriyle, humus ve bakla tarifi yanı sıra sunumu da yapıldı. 90 yıldır bu mesleği sürdüren Yoğurtçu Ailesi bireyleri; Semir, Ayhan ve Adnan Yoğurtçu kardeşlere, Harika ve Mahir Kırbeci Zeytin Meyhane de destek vererek, rehberlere meze tanıtımı yaptılar. Etkinlikte, humus ve bakla ezmesi sunumu yanı sıra, Kekik Salatası Babagannuş ve Zeytin Salatası da tanıtıldı.
Semir ve Ayhan Yoğurtçu kardeşlere katkılarından dolayı teşekkür eden Gaziantep Rehberler Derneği Kurucu Başkanı Mehmet Severoğlu, Antakya’nın bu standardı yakalamasıyla birlikte, sürdürmesi gerektiğini de ifade ederek, böylelikle arzulanan turizm potansiyelinin de yakalanabileceğini sözlerine ekledi.
Sunum sonrası, 3 kuşaktır bu mesleği büyük bir özveriyle en iyi şekilde yapmaya çalışan, ilimizin humus mezesinde marka isim “Yoğurtçu” Kardeşlere başarı dileğiyle bir plaket verildi.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ