Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

350 Üye Esnaf Var, İşyeri Sayısı İse 56…

350 Üye Esnaf Var,  İşyeri Sayısı İse 56…
  • 03.05.2018
  • 1.154 kez okundu

Samandağ Küçük Sanayi Sitesi’nde sıkıntılar var:

Samandağ Küçük Sanayi Sitesi’nde “yetersiz işyeri” sıkıntı oluşturuyor. Edinilen bilgilere göre, Samandağ Küçük Sanayi Sitesin Kooperatifi’ne üye 350 esnaf bulunurken, mevcut işyeri sayısı ise sadece 56. Samandağ Belediye Başkan Mithat Nehir, üç gün önce gerçekleşen Kooperatif Genel Kurulu’nda soruna parmak basarken, şunları söyledi:
“Kentimizin sanayi erbabının iş hayatını rahata erdirebilecek, şehrimizi daha da rahatlatacak adımlar atma hedefimiz vardı. Sizinle bu konudaki düşüncelerimiz paylaştık. Bu çalışmayı bir noktaya kadar getirdik. 350 esnafımız mevcut olup, burada 56 dükkan bulunmaktadır. Ek dükkanlarla birlikte toplamda 75 dükkana sahip olacağız. Bütüncül bir plan ortaya koymadıkça, tüm esnafları kapsayan bir çalışma yapmadıkça, kentimin düzenli ve planlı bir kent konumuna gelmesinde bir adım atamamış olacağız.
Sanayi Sitesi kurmak için 250 dönümlük bir alana ihtiyaç var. Böylesi büyük bir alan ilçemizde bulmak zordur. Bu konuda çok ciddi çabalar harcadık. Bu anlamda, bu konunun çözümü için toplumsal bir mutabakat gereklidir. Birlikte davranırsak, bu konuyu sahiplenirsek, bir çözüme kavuşturabiliriz. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Sayın Mahmut Hocaoğulları’nın, şu anda bulunduğumuz alanda sanayi esnafının taşınmasına ve bu alanın bu noktaya gelmesinde ciddi emekleri olmuştur. Kooperatif Yönetimi ve üyeleriyle birlikte sizlerle çalıştı ve bu noktaya getirdi.”
Bu arada, Samandağ Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Olağan Genel Kurulu 29 Nisan Pazar günü yapıldı. Seçimler sonunda Başkanlığa Mahmut Hocaoğulları 4 yıl süreyle yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliğine Seyhan Yıldırım, Adnan Selçuk, Cuma Özkan, Semih Eryılmaz, Şahut Gezici, Hasan Gültekin, Naim Para, Taşkın Dik ve Mezyed Renüzoğulları getirildi.
Denetleme Kurulu’na ise Gazi Demir, Hikmet Özgün ve Züheyir Kılınç seçildi.-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ