Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

360. Sokak … ve Asayiş Sorunu …

Mehmet Özgün
Mehmet Özgün
  • 02.07.2020
  • 3.231 kez okundu

Medeniyetlerin beşiği, birlik, beraberlik, barış, hoşgörü timsali şehrimizde, uzun süredir pek de hoş olmayan, vatandaşları huzursuz eden bir asayiş sorunu yaşanmakta ve bu can sıkıcı duruma bir türlü çözüm bulunamamakta.

Antakya’nın merkezi sayılabilecek, gittikçe gelişen genişleyen bir mahallemizde, sürekli yüksek volümlü tartışmalar, kavgalar yaşanmakta, daha da ileri gidilerek silah kullanılmakta, güvenliği tehdit eden, vatandaşı sürekli endişeye sevk eden davranışlar sergilenmekte.

Özellikle akşam saatlerinde gelen silah sesleri, mahalle sakinlerinin huzurunu bozmakta, illallah dedirtmekte, bu tür olayların sık sık tekrarlanması ve bir türlü çözüm bulunamaması, güvenlik konusundaki endişeleri de zirveye çıkarmakta.

Mahalleliyi zıvanadan çıkartan, pes dedirten en son olay geçtiğimiz Pazartesi günü yaşandı.

Pazartesi günü, saatler 18:00’i gösterdiğinde, 360. sokakta tabanca ve otomatik tüfekler kullanılmaya, seri olarak ateşler edilmeye başlandı. Silahlı çatışmayı andıran felaket yaklaşık 15-20 dakika sürdü.

Salı akşamı saat 22:00 civarında mahalleliye yine aynı izdırap yaşatıldı. Yine kimliği belirlenemeyen kişi veya kişiler tabancalarla seri olarak ateş etmeye başladı. Bu durum yaklaşık 15 dakika sürdü.

Rutin silah seslerine alışkın mahalleli, yaşatılan savaş ortamları ile şoka uğradı, can derdine düştü, yerde sürünerek, güvenli bir yere geçti. Olası kurşunların hedefi olmamak adına, kendi evinde eğilerek diğer odalara geçmeye başladı.

Teksas’ı aratmayan olaylar karşısında, mahalleli “yeter artık” dedi ve yetkililerin kanayan yara haline gelen bu asayiş sorununa kesin çözüm bulmasını istedi.

Bu kadar ayrıntıyı nereden mi biliyorum?

Çünkü ben 359. sokakta oturuyorum. Hatay’ın Harlem’i kıvamındaki sokağın hemen yanı başındayım. Ailemle birlikte, yaşananların birebir tanığıyım ve tüm mahalleli gibi iliklerime kadar huzursuz ve endişeliyim.

Sonuçta, tüm mahalleli olarak evlerimizde huzurla oturmak istiyoruz, çocuklarımızla ilgilenirken endişeye kapılmak istemiyoruz, can güvenliğimizden emin olmak istiyoruz.

360. sokakta bir asayiş, bir güvenlik sorunu var.

Bu sorun bir an önce giderilmeli.

Hatay Valiliği ve Hatay Emniyet Müdürlüğü ciddi bir şekilde olaya el atmalı ve sıkıntıyı kökünden halletmeli, mahalleliye huzur ve güven kazandırılmalı.

360. sokak bir an önce Hatay’a yakışır hale getirilmeli.

(Bu nahoş olayların yaşandığı 360. sokak, eski devlet hastanesinin hemen arkasında, Esenlik Mahallesi’nin en son uç noktasında yer almakta, resmi kayıtlarda Defne ilçesi Çekmece Mahallesine bağlı bulunmakta.)

Huzurla ve sağlıcakla kalın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ