Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

4 Avukat Cübbe Giydi

4 Avukat Cübbe Giydi
  • 16.03.2019
  • 970 kez okundu

Antakya Adliyesi’nde stajlarını başarıyla tamamlayan 4 yeni genç hukuk mezunu, Avukatlık mesleğine adım attı. Dört genç Avukat cübbe giydi, yemin etti ve ruhsatname almak suretiyle de mesleğe ilk adımlarını attı.
Stajını başarı ile tamamlayan İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Mehmet Akif Sarcan yemin ederek, ruhsatını, Hatay Barosu Genel Sekreteri Av. Asena Aslan Şener’in elinden aldı. Mehmet Akif Sarcan’a cübbesini ise Genel Sekreter Av. Asena Aslan Şener ve Av. Muhammed Bedir Aydoğdu giydirdi. Törene, Mehmet Akif Sarcan’ın ailesi katıldı. Genel Sekreter Av. Asena Aslan Şener, yemin ederek meslek camiasına katılan Mehmet Akif Sarcan’ı kutladı ve başarı diledi.
Bu törenin bir gün sonrasında, 3 yeni hukuk mezunu genç daha yemin etti. Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Mehmet Eyhem ve Mehmet Hakem, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Hatice Kübra Polat, Antakya Adliyesi’nde düzenlenen yemin töreninde ruhsatlarını Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’ in elinden aldı. Mehmet Eyhem ve  Mehmet Hakem’e cübbesini Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez ve Baro Başkan Yardımcısı Av. Sevinç Çakıcı, Hatice Kübra Polat’a cübbesini ise Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli giydirdi. Törene, Hatay barosu Yönetim Kurulu Üyese Av. Hüseyin Derin ve meslektaşları katıldı. Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, genç meslektaşlarını kutladı ve başarı diledi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ