Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

4 Günlük Seminer

4 Günlük  Seminer
  • 02.12.2017
  • 942 kez okundu

Girişimcilik Sertifikası Aldılar

Samandağ Belediyesi ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hatay İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sona erdi.

Samandağ Belediyesi eski toplantı salonunda gerçekleştirilen, bölgedeki girişimcilik potansiyelini harekete geçirmek ve bölge ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni 30 girişimci adayı başarıyla tamamladı. 27-30 Kasım tarihlerinde düzenlenen eğitim, Girişimcilik Danışmanı Tansel Öter tarafından verildi. Kursa katılan girişimci adayları, işletmelerini kurarak yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına katkı sağlayacak.
-BÜYÜK FIRSAT-
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kursun tamamlanması nedeniyle yaptığı açıklamasında, kent ekonomisine kazandırılan her girişimciyi, başta istihdam ve sosyal refah olmak üzere kentin temel göstergelerinin artması yönünde atılan önemli bir adım olarak değerlendirdiklerini belirtti. Eğitimle beraber Hatay ekonomisine 30 girişimci daha kazandırdıklarını kaydeden Başkan Nehir, yılda ortalama 15 uygulamalı girişimcilik eğitimi düzenlediklerini ve bu eğitimlere yılda ortalama 450 kişinin katıldığını aktardı.
Eğitime katılan kursiyerlerden iş yeri açma oranın yüksek olduğunu da belirten Başkan Nehir, “Bu tür eğitimler, projesi olan ve yeni iş fikirleri üretebilen girişimciler için büyük bir fırsattır. Çünkü girişimcilerimizin açacağı işletmelerin büyümesi, gelişmesi her yönüyle Hatay ekonomisine katkı sağlayacak ve işletmelerinde yaratacakları istihdam, işsizlik probleminin çözümü, istihdamın arttırılması yolunda çok büyük bir anlam ifade edecektir” dedi
-DESTEKTEN YARARLANIN-
Girişimcilik Danışmanı Tansel Öter’in açıklamaları da şöyle:
“4 günlük eğitimimizin sonuna geldik. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Türkiye’nin her tarafında yaygın bir şekilde veriliyor. Samandağ Belediye Başkanı Sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde ilçemizde ortalama yılda 15 ten fazla kurs vererek, yaklaşık şimdiye kadar 1000’den fazla yeni girişimci adayına sertifikalar verildi. Şuan da, mevcutta Samandağ’da açılmış olan onlarca işletme, Samandağ Belediyesi’nin KOSGEB işbirliği ile düzenlemiş olduğu bu girişimcilik eğitimleri sayesinde kuruldular.
KOSGEB’in vermiş olduğu eğitimi biliyorsunuz. 50 bin TL hibe, 100 bin lira faizsiz kredi desteği. Artık bu destekten siz de yararlanabilirsiniz. Yeni Girişimci adayı olarak KOSGEB’e kaydınızı yapabilir, iş planınızı yükleyebilir, iş planınız onaylandıktan sonra da derste anlattığımız bütün koşulları gerçekleştirdikten sonra 50 bin hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi bölümünden yararlanabilirsiniz.
Bu çalışmalara öncülük ederek, bu kursların devamını sağlayan Belediye Başkanı Mithat Nehir’e huzurunuzda teşekkür etmek isterim.”
Eğitim seminerine katılan 30 kursiyere sertifikaları önümüzdeki günlerde verilecek.   -Gökay Gökdemir-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ