Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

4 İlçemize Adliye Binası…

4 İlçemize Adliye Binası…
  • 13.09.2019
  • 786 kez okundu

Hatay Barosu, Hatay’ın 11 Milletvekiline birer mektup gönderdi…

Hatay Barosu, ilimizde 4 ilçeye adliye binası kazandırılması için bölge Milletvekillerinden destek istedi. Konuya ilişkin bilgi veren Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, hali hazırda Samandağ, Yayladağı, Erzin ile Hassa ilçelerinde adliye binası bulunmadığını kaydetti ve geçtiğimiz 3 ay öncesinde Adalet Bakanlığı’na konuyla ilgili girişimde bulunduklarını, bilgi istediklerini, gelen cevabi yazıyı ve isteklerini özetleyen metni ise mektup şeklinde Hatay’ın 11 Milletvekiliyle paylaştıklarını söyledi.
Hatay Barosu Yönetimi adına Başkan Ekrem Dönmez imzalı olarak Hatay’ın 11 Milletvekiline gönderilen mektupta şöyle denildi:
“Saygıdeğer Milletvekilim… Hatay Barosu olarak, 16.07.2019 tarihinde, ilimizde bağımsız adliye binası bulunmayan Erzin, Hassa, Samandağ ve Yayladağı ilçelerimizin Adliye Binaları için yürütülen çalışmanın olup olmadığı Adalet Bakanlığı’na sorulmuş ve bu konularda bilgi talebinde bulunmuştuk. Adalet Bakanlığı, bilgi talebimize 07.08.2019 tarihinde yazılı olarak cevap vermiştir.
Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın 07/08/2019 tarih ve 9618814-/756/E.508/5453 sayılı cevabi yazısında, Erzin ve Samandağ ilçelerinde adliye yapımının yatırım programında olduğunu, her iki ilçenin Adliye Binası projelerinin tamamlanmış olduğunu, ancak bütçe kaynaklarının kısıtlı olması nedeniyle yapım ihalesinin gerçekleştirilmediğini ifade etmiştir. Hassa ilçemizin Adliye Binası için de arsa temin çalışmasının devam ettiğini, Yayladağı ilçemiz içinse, Adliye Binası yapımının programında olmadığı bilgisi verilmiştir.
Hatay Barosu Başkanlığı olarak, sizden, söz konusu ilçelerimizdeki Adliye Binası sorununun çözümü için gerekli girişimlerde bulunmanızı, ilçelerimizin acil ihtiyacı olan Adliye Binası sorununun takipçisi olmanızı talep eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla.”
Hatay Barosu açıklamasında, metni yukarıda yer alan mektubun, Hatay Milletvekilleri; Abdulkadir Özel, Barış Atay Mengüllüoğlu, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, İsmet Tokdemir, Lütfi Kaşıkçı, Mehmet Güzelmansur, Sabahat Özgürsoy Çelik, Serkan Topal, Suzan Şahin’e gönderildiği yer aldı.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ